کالج آریام

آشنایی

همانگونه که پیشتر اشاره کردیم، انواع مختلف آزمون آیلتس هر یک برای اهداف مشخصی بکار می‌رود. در این میان رایج‌ترین و پرطرفدارترین فرمت آزمون آیلتس، آیلتس آکادمیک می‌باشد که برای افرادی که قصد تحصیل در دانشگاه‌ها و محیط‌های علمی و یا  انجام یک حرفه را دارند، طراحی شده است. این آزمون، برای ارزیابی مهارت و دانش شما در استفاده موثر از زبان انگلیسی در ارتباطات علمی و آکادمیک مورد استفاده قرار می‌گیرد. پس اگر قصد تحصیل در خارج از کشور به زبان انگلیسی را دارید و یا بدنبال شغلی حرفه‌ای همچون پزشکی یا وکالت در کشوری انگلیسی زبان هستید نیاز به شرکت در آزمون آیلتس آکادمیک و کسب نمره مورد درخواست دانشگاه، سازمان و یا موسسه مقصد می‌باشید.

اگر می‌خواهید درباره آزمون آیلتس بیشتر بدانید، راهنمای جامع آزمون آیلتس را از دست ندهید.

مهارت‌ها

آزمون آیلتس آکادمیک از چهار مهارت اصلی زبان انگلیسی یعنی مهارت‌های گفتاری (Speaking)، شنیداری (Listening)، نوشتاری (Writing) و خواندن (Reading) تشکیل شده است. تفاوت اصلی این آزمون با آزمون آیلتس جنرال در دو مهارت نوشتاری و خواندن می‌باشد که با دیدگاه آکادمیک و جهت ارزیابی دانش زبان انگلیسی مورد استفاده در محیط‌های علمی طراحی شده است. از این رو این آزمون به مراتب دشوارتر از آزمون آیلتس جنرال بوده و نیاز به آموزش و تمرین بیشتر دارد. مهارت‌های چهارگانه آیلتس آکادمیک به شرح زیر می‌باشد:

ثبت نام
راهنمای گام به گام ثبت نام آیلتس

اگر می‌خواهید خود را برای آزمون آیلتس آکادمیک آماده کنید پیش از هر چیز ابتدا نمره هدف خود را مشخص نمایید. از آنجا که آزمون آیلتس آکادمیک آزمونی بر اساس نمره (1 تا 9) در هر مهارت و نمره کلی (Overall) است حتما آموزش خود را بر اساس نمره هدف برنامه ریزی کنید. این برنامه ریزی در دو جنبه حائز اهمیت است.

اول از همه برنامه ریزی برای رسیدن به نمره هدف وابستگی بالایی به سطح نمره دارد به عنوان مثال برنامه ریزی آموزشی مناسب برای رسیدن به سطح آیلتس 5 به صورت overall تفاوت‌های فاحشی با برنامه ریزی ایده‌آل برای رسیدن به نمره 7 دارد. پس سعی کنید ابتدا نمره هدف خود را با توجه به قصد خود از دریافت مدرک آیلتس و همچنین سطح نمره مورد درخواست توسط دانشگاه، موسسه و یا سازمان مقصد درخواست کننده نمره آیلتس را مشخص و برای رسیدن به آن نمره برنامه ریزی کنید.

 گام بعدی نوع نمره مورد درخواست از طرف موسسه مقصد است، این نمره به دو صورت overall و یا per skills درخواست می‌شود. تفاوت بین این دو  نوع محاسبه نمره نیز تاثیر بالایی در برنامه ریزی آموزشی در یادگیری هر مهارت خواهد داشت. از آنجا که آزمون آیلتس آکادمیک بر اساس چهار مهارت ارزیابی می‌شود تفاوت بین نوع نمره درخواستی باعث تغییر برنامه ریزی در یادگیری هر مهارت با توجه به توانایی شما در هر یک خواهد داشت. از آنجا که نمره overall میانگین نمرات شما در چهار مهارت است به عنوان مثال اگر حداقل نمره overall مورد درخواست از شما 6 باشد شما می‌توانید با نمره 7 در مهارتی که در آن قوی‌تر هستید نمره 5 در مهارتی را که در آن ضعف دارید را جبران کنید و به هدف مورد نظر دست یابید. اما اگر از شما نمره 6 به صورت per skills در خواست شده باشد شما باید در هر مهارت حداقل نمره 6 را کسب نمایید و داشتن نمره 5 در یک مهارت شما را از هدفتان دور خواهد ساخت.

با توجه به این نکات حتما با مشاوره صحیح و دریافت اطلاعات کامل از موسسه درخواست کننده مدرک آیلتس خود را برای نمره هدف به بهترین نحو آماده کنید.

برای ثبت نام در آزمون آیلتس آکادمیک باید از طریق مراکز رسمی برگزاری آزمون آیلتس در ایران اقدام نمایید. زمانبندی برگزاری این آزمون نیز در هر مرکز مشخص می‌باشد. با توجه به شهر، تاریخ و نوع آزمون بهتر است با مراجعه به وب سایت رسمی آیلتس، مرکز آزمون را مشخص نموده و دریکی از تاریخ‌های مشخص شده وقت آزمون آیلتس را رزرو نمایید. توجه داشته باشید که هزینه شرکت در آزمون آیلتس آکادمیک در سراسر ایران، یکسان می‌باشد و هر گونه تغییر در این هزینه در سایت رسمی آیلتس و مراکز رسمی آزمون به روز رسانی می‌شود.

اگر هدف شما از شرکت در آزمون آیلتس آکادمیک تحصیل و یا کار در انگلستان است برای دریافت ویزای انگلستان حتما باید مدرک آیلتس مورد تایید انگلستان یا همان UKVI را دریافت نمایید. توجه داشته باشید که UKVI یکی از انواع آزمون آیلتس نیست و نباید آنرا با آزمون آیلتس لایف اسکیلز اشتباه گرفت. آیلتس UKVI تنها به مرکز برگزارکننده آزمون ارتباط داشته به نحوی که این مراکز باید مورد تایید دولت انگلستان باشد. تا مدتی پیش با تعلیق فعالیت‌های بخش کنسولی سفارت انگلستان دریافت آیلتس UKVI منوط به شرکت در یکی از مراکز مورد تایید در خارج از ایران بود اما در حال حاضر موسسه ایرسافام مورد تایید دولت انگلستان می‌باشد و با انتخاب این آزمون در سایت ایرسافام و همچنین ثبت اطلاعات در سایت UKVI این نوع مدرک را برای تقاضای ویزای انگلستان دریافت کنید.

کالج بین المللی آریام

پیشنهاد ویژه

تعیین سطح و مشاوره رایگان

 برای اطلاع دقیق از سطح زبان خود ضمن شرکت در آزمون  تعیین سطح رایگان و یا آزمون ماک آیلتس با تکمیل اطلاعات زیر منتظر تماس کارشناسان ما باشید

ما هم از هرزنامه و مزاحمت بیزاریم پس مطمئن باشید اطلاعات شما پیش ما محفوظ می‌ماند