درباره آزمون آیلتس لایف اسکیلز

آزمون جدید آیلتس با عنوان لایف اسکیلز که با هدف سنجش دانش زبانی افراد در دو مهارت گفتاری (Speaking) و شنیداری (Listening) طراحی شده است. این آزمون اولین بار در آوریل 2015 برگزار شد و مخاطبان آن، متقاضیان دریافت ویزای غیر تحصیلی می‌باشند.
این آزمون در مدت زمان کوتاهی پس از معرفی، مورد استقبال زیادی قرار گرفت. چرا که متقاضیان مهاجرت به انگلستان پیش از این بایستی در آزمون آیلتس جنرال شرکت می‌کردند که بسیار سخت و دشوار بود و سنجش هر چهار مهارت اصلی را در بر می‌گرفت. در آزمون لایف اسکیلز، مهارت‌های ارتباطی و تعاملی مورد ارزیابی قرار می‌گیرند. همچنین نحوه برگزاری آزمون و موضوعات مطرح شده نیز کاملا رویکردی ارتباطی دارند و بیشتر هدف آزمون سنجش میزان توانایی افراد در برقراری ارتباطات روزمره و تعاملات جاریست.

دوره آموزش آیلتس لایف اسکیلز تضمینی

پیش از این برای دریافت ویزای غیر تحصیلی انگلستان جهت مهاجرت، اشتغال و … نیاز به داشتن نمره مشخصی در آزمون آیلتس جنرال بود. با توجه به دشواری‌های خاص این آزمون به خصوص برای افرادی که از دانش زبانی مناسب برخوردار نیستند و یا سال‌های زیادی است که از تحصیل فاصله گرفته‌اند آزمون دیگری برای این دسته افراد معرفی گردید.

آزمون آیلتس لایف اسکیلز (Life Skills) با تمرکز به روی دو مهارت گفتار (Speaking) و شنیدار (Listening) بسیار متفاوت از دو نوع قدیمی‌تر آزمون آیلتس می‌باشد. دوره آیلتس لایف اسکیلز تضمینی در کالج آریام نیز با تمرکز به روی این مهارت‌های زبان انگلیسی راه رسیدن به موفقیت را برای شما کوتاه‌تر می‌کند. دوره آیلتس لایف اسکیلز شامل یک دوره فشرده آموزش مهارت‌های مورد نیاز به همراه تمرین، آزمون و ارزیابی مستمر می‌باشد تا تضمینی بر موفقیت شما باشد. این دوره در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با در نظر گرفتن سطح دانش زبان انگلیسی زبان آموز حتی در صورتی که سال‌ها از درس و آزمون فاصله گرفته باشد رسیدن قبولی در آزمون آیلتس لایف اسکیلز را تضمین می‌نماید.