آشنایی

آزمون آیلتس جنرال ترینینگ یکی از انواع آزمون آیلتس است که در سراسر دنیا برای افرادی که قصد مهاجرت برای تحصیل در دوره متوسطه و یا کار را دارند، طراحی شده است. آیلتس جنرال، برای ارزیابی مهارت‌های مکالمات روزمره و اجتماعی در محیط کار و آموزشی طراحی‌شده است. پس اگر قصد مهاجرت به کشورهای استرالیا، کانادا، نیوزیلند و انگلستان را دارید نیازمند به شرکت در آزمون آیلتس جنرال ترینینگ و کسب نمره مورد درخواست سازمان و یا موسسه مقصد می‌باشید.

اگر می‌خواهید درباره آزمون آیلتس بیشتر بدانید، راهنمای جامع آزمون آیلتس را از دست ندهید.

مهارت‌ها

آزمون آیلتس جنرال ترینینگ از چهار مهارت اصلی زبان انگلیسی یعنی مهارت‌های گفتاری (Speaking)، شنیداری (Listening)، نوشتاری (Writing) و خواندن (Reading) تشکیل شده است. تفاوت اصلی آیلتس جنرال  با آزمون آیلتس آکادمیک در دو مهارت نوشتاری و خواندن می‌باشد که  برای آیلتس آکادمیک جهت ارزیابی دانش زبان انگلیسی مورد استفاده در محیط‌های آکادمیک و برای جنرال ترینینگ، ارزیابی دانش زبان انگلیسی مورد استفاده در محیط‌های عمومی مدنظر قرار می‌گیرد. از این رو این آزمون  از آزمون آیلتس آکادمیک آسانتر می‌باشد. مهارت‌های چهارگانه آیلتس جنرال ترینینگ به شرح زیر می‌باشد:

آیلتس جنرال

آیلتس جنرال

 

ثبت نام
راهنمای گام به گام ثبت نام آزمون آیلتس

بطور کلی برای شرکت در آزمون آیلتس، پیش از هر چیز ابتدا نمره هدف خود را مشخص نمایید. از آنجا که آزمون آیلتس جنرال ترینینگ آزمونی بر اساس نمره (۱ تا ۹) در هر مهارت و نمره کلی (Overall) است حتما آموزش خود را بر اساس نمره هدف برنامه ریزی کنید. این برنامه ریزی در دو جنبه حائز اهمیت است.

اول از همه برنامه ریزی برای رسیدن به نمره هدف وابستگی بالایی به سطح نمره دارد به عنوان مثال برنامه ریزی آموزشی مناسب برای رسیدن به سطح آیلتس ۴٫۵ به صورت Overall تفاوت‌های فاحشی با برنامه ریزی ایده‌آل برای رسیدن به نمره ۶٫۵ دارد. پس سعی کنید ابتدا نمره هدف خود را با توجه به قصد خود از دریافت مدرک آیلتس و همچنین سطح نمره مورد درخواست توسط موسسه و یا سازمان مقصد درخواست کننده نمره آیلتس را مشخص و برای رسیدن به آن نمره برنامه ریزی کنید.

 گام بعدی نوع نمره مورد درخواست از طرف موسسه مقصد است، این نمره به دو صورت Overall و یا Per skills درخواست می‌شود. تفاوت بین این دو  نوع محاسبه نمره نیز تاثیر بالایی در برنامه ریزی آموزشی در یادگیری هر مهارت خواهد داشت. از آنجا که آزمون آیلتس جنرال ترینینگ بر اساس چهار مهارت ارزیابی می‌شود تفاوت بین نوع نمره درخواستی باعث تغییر برنامه ریزی در یادگیری هر مهارت با توجه به توانایی شما در هر یک خواهد داشت. از آنجا که نمره Overall میانگین نمرات شما در چهار مهارت است به عنوان مثال اگر حداقل نمره Overall مورد درخواست از شما ۶ باشد شما می‌توانید با نمره۷ در مهارتی که در آن قوی‌تر هستید نمره 5 در مهارتی را که در آن ضعف دارید را جبران کنید و به هدف مورد نظر دست یابید. اما اگر از شما نمره 6 به صورت Per skills در خواست شده باشد شما باید در هر مهارت حداقل نمره ۶ را کسب نمایید و داشتن نمره ۵ در یک مهارت شما را از هدفتان دور خواهد ساخت.

با توجه به این نکات حتما با مشاوره صحیح و دریافت اطلاعات کامل از موسسه درخواست کننده مدرک آیلتس خود را برای نمره هدف به بهترین نحو آماده کنید.


اگر هدف شما از شرکت در آزمون آیلتس جنرال ترینینگ تحصیل و یا کار در انگلستان است برای دریافت ویزای انگلستان حتما باید مدرک آیلتس مورد تایید انگلستان یا همان UKVI را دریافت نمایید. توجه داشته باشید که UKVI یکی از انواع آزمون آیلتس نیست و نباید آنرا با آزمون آیلتس لایف اسکیلز اشتباه گرفت. آیلتس UKVI تنها به مرکز برگزارکننده آزمون ارتباط داشته به نحوی که این مراکز باید مورد تایید دولت انگلستان باشد. تا مدتی پیش با تعلیق فعالیت‌های بخش کنسولی سفارت انگلستان دریافت آیلتس UKVI منوط به شرکت در یکی از مراکز مورد تایید در خارج از ایران بود اما در حال حاضر موسسه ایرسافام مورد تایید دولت انگلستان می‌باشد و با انتخاب این آزمون در سایت ایرسافام و همچنین ثبت اطلاعات در سایت UKVI این نوع مدرک را برای تقاضای ویزای انگلستان دریافت کنید.

برای ثبت نام در آزمون آیلتس جنرال ترینینگ باید از طریق مراکز رسمی برگزاری آزمون آیلتس در ایران اقدام نمایید. زمانبندی برگزاری این آزمون نیز در هر مرکز مشخص می‌باشد. با توجه به شهر، تاریخ و نوع آزمون بهتر است با مراجعه به وب سایت رسمی آیلتس، مرکز آزمون را مشخص نموده و دریکی از تاریخ‌های مشخص شده وقت آزمون آیلتس را رزرو نمایید. توجه داشته باشید که هزینه شرکت در آزمون آیلتس جنرال ترینینگ در سراسر ایران، یکسان می‌باشد و هر گونه تغییر در این هزینه در سایت رسمی آیلتس و مراکز رسمی آزمون به روز رسانی می‌شود.

آیلتس جنرال

آیلتس جنرال

جنرال تضمینی, دوره های آمادگی آیلتس, آیلتس فشرده

دوره تضمینی آیلتس جنرال کالج آریام

پیشنهاد ویژه

تعیین سطح و مشاوره رایگان

 برای شرکت در آزمون  تعیین سطح رایگان و یا ثبت نام آزمون ماک آیلتس با تکمیل اطلاعات زیر منتظر تماس کارشناسان ما باشید

ما هم از هرزنامه و مزاحمت بیزاریم پس مطمئن باشید اطلاعات شما پیش ما محفوظ می‌ماند