اسپیکینگ آیلتس لایف اسکیلز

آشنایی

در مرحله اول، ممتحن پس از پرسیدن نام و مشخصات اولیه طرفین آزمون، از آنها می‌خواهد که در خصوص یک موضوع رایج به نوبت از همدیگر سوال بپرسند وپاسخگوی سوالات یکدیگر باشند. در این حین ممتحن هیچ دخالتی در مکالمه بین دو متقاضی نمی‌کند و با دقت و در نظر گرفتن یکسری معیارها، توانایی افراد در برقراری ارتباط را ارزیابی می‌کند.

ساختار
 • زمان‌بندی

  سطح A1: حدود 14 دقیقه
  سطح B1: حدود  17 دقیقه 

 • بخش‌های آزمون اسپیکینگ

  سطح A1،  دارای ۳ قسمت است.
  قسمت اول: در قسمت اول ممتحن  از هر دو داوطلب سوالاتی کلی مانند نام، ملیت، تحصیلات، شغل و غیره می‌پرسد.
  قسمت دوم: در این قسمت ممتحن موضوعی مانند shopping, music, family یا غیره را مطرح می‌کند و از داوطلبان میخواهد که درباره آن از همدیگر سوال بپرسند.

  قسمت سوم: در قسمت آخر  از شما درباره فایل صوتی که پخش شده بود سوال پرسیده می‌شود.

  نمونه سوالات سطح A1

  سطح B2، دارای چهار قسمت است.
  قسمت اول: در قسمت اول ممتحن از هر دو داوطلب سوالاتی کلی مانند نام، ملیت، تحصیلات، شغل و غیره می‌پرسد.
  قسمت دوم: ممتحن یک موضوع را انتخاب می‌کند و از داوطلبان می‌خواهد باهم درباره آن موضوع صحبت کنند.
  قسمت سوم: شما یک دقیقه و نیم درباره موضوعی صحبت می‌کنید، داوطلب دیگر پس از اتمام زمان شما درباره آنچه که شنیده است از شما سوال می‌پرسد.
  قسمت چهارم: در این قسمت در بازه زمانی 7 دقیقه داوطلبین باید درباره یک موضوع باهمدیگر تعامل کنند.

  نمونه سوالات سطح B2

نکات

آیا وجود مکث و وقفه هنگام صحبت تاثیر منفی دارد؟

سعی کنید تا جاییکه می‌توانید روان و بدون وقفه صحبت کنید. صحبت کردن بدون مکث و با حفظ آرامش بگونه‌ای که نشان دهد از صحبت کردن به زبان انگلیسی لذت میبرید، در قبول شدن شما تاثیر بسزایی دارد.

پاسخ‌ها باید بلند یا کوتاه باشند؟

باید پاسخ‌های خود را باید بسط و گسترش دهید و در بحث های دونفره باید از ممتحن بیشتر صحبت کنید. از جواب‌های کوتاه و مختصر پرهیز کنید.

آیا می‌توان از ممتحن تقاضای تکرار سوال را کرد؟

بله. در صورت لزوم از ممتحن بخواهید که سوالات را تکرار و با تصحیح کند. و دقت داشته باشید که اگر سوالی را متوجه نشدید هرگز پاسخ بی ربط به موضوع ندهید، بلکه اگر سوالی را متوجه نشدید از مصاحبه کننده بخواهید برای شما توضیح بیشتری بدهد. برای مثال:

 ?would you mind telling me what you exactly mean by –
?Would you explain the meaning of the word –
?Excuse me I didn’t quite get what you said would you repeat that –

آیا سوالات این بخش قابل پیش بینی می‌باشد؟

سوالات بخش اسپیکینگ تا حدی قابل پیش‌بینی است. پس از قبل تمرین کافی داشته باشید و صدای خود را ضبط کنید.

آیا می‌توان پاسخ سوال‌های قابل پیش بینی را حفظ کرد؟

از حفظ کردن پاسخ‌های از قبل آماده خودداری کنید. ممتحن به راحتی به این موضوع پی برده و سوال را عوض می‌کند. به جای حفظ کردن جملات، لغات مربوط به موضوعات رایج را حفظ کنید.

آزمون آزمایشی آیلتس

اگر برای آزمون آیلتس آماده می‌شوید حتما با آزمون آزمایشی آیلتس یا همان IELTS Mock Exam آشنایی دارید. این آزمون آزمونی شبیه سازی شده با آزمون آیلتس در شرایط مشابه با سوالات استاندارد مشابه با آزمون اصلی است که آمادگی شما را برای شرکت در آزمون اصلی محک می‌زند. شما می‌توانید با رزرو وقت برای شرکت در آزمون ماک آیلتس تنها با 70،000 تومان شرایط واقعی آزمون آیلتس را تجربه کنید و خود را برای آزمون اصلی آماده سازید. مدت زمان این آزمون مانند آزمون آیلتس دو ساعت و 45 دقیقه بوده و در پایان می‌توانید کارنامه آزمون را از بخش آموزش دریافت نمایید. برای  رزرو آزمون ماک آیلتس با تیم مشاوره تحصیلی کالج آریام تماس بگیرید یا فرم رزرو آزمون را تکمیل نمایید.

تعیین سطح رایگان

اولین گام در طراحی برنامه عملیاتی اختصاصی در کالج آریام تعیین سطح دانش زبان انگلیسی می‌باشد. این آزمون بر اساس استاندارد CEFR اتحادیه اروپا طراحی شده تا بتواند دانش زبان انگلیسی متقاضیان را با توجه به سطوح مختلف این استاندارد از A1 تا C3 مشخص نماید. خوشبختانه آزمون تعیین سطح برای کلیه متقاضیان رایگان می‌باشد و فقط کافی است فرم رزرو آزمون تعیین سطح را تکمیل نموده و یا با مشاوران تحصیلی کالج آریام تماس بگیرید. این آزمون به صورت حضوری در محل کالج آریام و در دو بخش کتبی و شفاهی برگزار خواهد شد. زمان تقریبی هر آزمون نیز 30 تا 40 دقیقه می‌باشد.

تعیین سطح رایگان خود را همین حالا رزرو کنید

به همراه مشاوره تخصصی و یک جلسه آموزشی رایگان