کالج آریام

اطلاعات تکمیلی تحصیل در کانادا و اخذ پذیرش کانادا

.

.

.

.

.

.

.

.

.

تحصیل در کانادا , اخذ پذیرش کانادا , Hdgjs

تحصیل در کانادا , اخذ پذیرش کانادا , Hdgjs

تحصیل در کانادا

در بخش‌های زیر اطلاعات مورد نیاز خود درباره‌ی اخذ پذیرش کانادا ، تحصیل در کانادا ، تمدید مجوز تحصیل ، الزام به داشتن مدرک آیلتس معتبر و همچنین کار در حین تحصیل و یا پس از فارغ‌التحصیلی آمده است. که می توانید به کمک آن اطلاعات بیشتری در اخذ پذیرش کانادا و تحصیل در کانادا کسب نمایید.

آماده‌ی تحصیل در کانادا شوید.

در این بخش به ارائه‌ی اطلاعات مورد نیاز شما در رابطه با دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی کانادایی که پذیرای دانشجویان همگام با سیاست های اخذ پذیرش کانادا هستند، می‌پردازیم.

انتخاب دانشگاه و برنامه‌ی آموزشی جهت تحصیل در کانادا

در کانادا هر استان و هر ناحیه ، مسئولیت سیستم آموزشی خود را بر عهده دارد.

مطلب پیشنهادی شرایط مهاجرت به کانادا

مطلب پیشنهادی مهاجرت سرمایه گذاری استان کبک

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه‌ی موسسات و سیستم‌های آموزشی، برای تحصیل در کانادا و اخذ پذیرش کانادا به وب‌سایت‌های زیر مراجعه کنید:
www.educanada.ca

اطلاعات مربوط به دانشجویان بین‌المللی در رابطه با تحصیل در کانادا:
www.cicic.ca

اطلاعات وزارتخانه‌ها و ادارات مربوط به مسائل آموزشی و تحصیلی و سیستم‌های آموزشی در هر ناحیه و استان از جمله شرایط لزوم مدرک آیلتس در ارتباط با اخذ پذیرش کانادا

.

.

.

.

.

تحصیل در کانادا , اخذ پذیرش کانادا , آیلتس

تحصیل در کانادا , اخذ پذیرش کانادا , آیلتس

مدارس ابتدایی و متوسطه

برای سیستم تحصیل در کانادا دانش‌آموزان از سال اول تا هشتم در مدارس ابتدایی و از سال نهم تا دوازدهم در مدارس با سطح آیلتس متناسب  متوسطه، مشغول به تحصیل می‌باشند.تمام مدارس ابتدایی و متوسطه در کانادا پذیرای دانش‌آموزان خارجی می‌باشند. البته در رابطه با افرادی که  به سن قانونی نرسیده‌اند قوانین خاصی برای اخذ پذیرش کانادا وجود دارد.

(اطلاعات بیشتر در رابطه با افراد زیر سن قانونی در آدرس:
http://www.cic.gc.ca/english/study/study-minors.asp  )

 موسسات آموزش عالی جهت اخذ پذیرش کانادا

دانش‌آموزان پس از پایان تحصیل در مدارس متوسطه و گذراندن دوره آیلتس وارد یکی از موسسات آموزشی زیر می‌شوند:

  • کالج‌ها
  • دانشگاه‌ها
  • کالج‌های خصوصی مهارتی (private career)
  • مدارس فنی و حرفه‌ای

در رابطه با قوانین و شرایط متقاضیان تحصیل در کانادا  در این مدارس و موسسات (مانند نمره آیلتس )، هریک از این مدارس و موسسات دارای قوانین مخصوص به خود می‌باشند.برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با این مدارس و موسسات به لینک‌های زیر مراجعه کنید.

مشخصات دانشگا‌های کانادا:

www.universitystudy.ca/

مشخصات کالج‌ها و موسسات ارزیابی مدارک تحصیلی و نمره آیلتس متقاصیان دردانشگاه‌های واجد شرایط اخذ پذیرش کانادا:

http://www.collegesinstitutes.ca/our-members/member-directory/ 

اطلاعات موسسات آموزشی فنی و تجاری برای تحصیل در کانادا:

http://www.nacc.ca/

موسسات و دانشگاه‌های زبان برای اخذ مدرک آیلتس

بسیاری از موسسات در کانادا به آموزش زبان انگلیسی و در نتیجه ارائه مدرک آیلتس  می‌پردازند.با توجه به شرایط اخذ ویزا جهت دوره های زبان که متاسفانه برای ما ایرانیان تقریبا غیر ممکن می باشد. همچنین هزینه بالای این دوره ها به همراه هزینه زندگی در کانادا و از آنجایی که در دوره های آیلتس کانادا ما با دانشجویان کانادایی، همکلاس نیستیم و با دانشجویان بین المللی دیگر برای مثال آفریقایی و آسیای شرقی همکلاس خواهید بود. پیشنهاد میگردد که مدرک آیلتس را در ایران و در کالج بین المللی آریام دریافت نمایید و با داشتن نمره آیلتس شانس ویزای خود را به حداکثر برسانید.

 برای کسب اطلاعات بیشتر  درباره‌ی  دوره فشرده آیلتس ، کلاس خصوصی آیلتس و آیلتس تضمینی آریام به لینک زیر مراجعه کنید.

.

.

.

تحصیل در کانادا , اخذ پذیرش کانادا , آیلتس

تحصیل در کانادا , اخذ پذیرش کانادا , آیلتس

موسسات آموزشی تعیین‌شده برای اخذ پذیرش کانادا  (Designated Learning Institution)

هریک از استان‌ها و ناحیه‌های مختلف کانادا دارای موسسات آموزشی و دانشگاه‌هایی هستند، که پذیرای دانشجویان خارجی جهت تحصیل در کانادا هستند. این موسسات  برای اخذ پذیرش کانادا با عنوان «موسسات آموزشی تعیین شده (DLI)» شناخته‌ می‌شوند.متقاضیان مجوز تحصیل در کانادا ، بایستی از یکی از این موسسات نامه‌ی پذیرش خود را اخذ کنند، در غیر این صورت درخواست تحصیلی آن‌ها پذیرفته‌ نمی‌شود.همه‌ی مدارس ابتدایی و متوسطه در کانادا جزو این موسسات هستند. در آدرس زیر می‌توانید فهرست تمام موسسات‌ آموزش عالی مانند کالج‌ها و دانشگاه ‌های تعیین شده برای دانشجویان خارجی را بصورت اختصاصی در سایت کالج آریام مشاهده کنید.

http://www.cic.gc.ca/english/study/study-institutions-list.asp

نحوه‌ی اخذ پذیرش کانادا  موسسات، کالج‌ها و دانشگاه‌ها

پس از انتخاب یک موسسه، کالج یا دانشگاه، باید برای اخذ پذیرش کانادا فورا اقدام کنید. قوانین اخذ پذیرش در مراکز آموزشی مختلف متفاوت است. اما قبل از اقدام به اخذ پذیرش کانادا دقت کنید که:

  • اگر قصد تحصیل در یک مدرسه‌ی ابتدایی یا متوسطه را دارید، حداقل از شش ماه قبل و اگر قصد تحصیل در کانادا جهت برنامه‌ی آموزشی موسسات آموزش عالی مانند کالج، دانشگاه و … را دارید حداقل از یک سال قبل اقدام کنید.

برای کسب اطلاعات در مورد نحوه‌ی اخذ پذیرش کانادا  و مدارک مورد نیاز جهت تحصیل در کانادا با موسسه‌ی مورد نظر تماس حاصل کنید. موسسه‌ی مورد نظر اطلاعات زیر را در اختیار شما قرار خواهد داد:

  • هزینه‌ی اخذ پذیرش کانادا
  • شهریه تحصیل در کانادا
  • بیمه‌ی درمانی
  • اجاره و هزینه‌ی زندگی در کانادا
  • آزمون‌های زبان مورد نیاز و مدرک آیلتس

پس از کسب اطلاعات مورد نیاز، فرم‌های درخواست پذیرش موسسه یا موسسات مورد نظر خود را تکمیل نموده و با توجه به دستورالعمل، آن‌ها را ارسال نمایید.اگر موسسه‌ی آموزشی مورد نظر، شما را به عنوان دانش‌آموز یا دانشجو بپذیرد، نامه‌ی پذیرش شما را ارسال خواهدکرد. برای اخذ مجوز‌ تحصیل در کانادا ارائه‌ی این نامه الزامی است.

مطلب پیشنهادی بورسیه تحصیلی سینما در ونکوور کانادا

بیمه‌ی درمانی

دولت کانادا هزینه‌‌های درمانی دانشجویان خارجی را پرداخت نمی‌کند.پوشش خدمات درمانی برای دانشجویان خارجی در مناطق مختلف کانادا متفاوت است. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه باید با موسسه‌ی آموزشی مورد نظر خود تماس حاصل فرمایید.

در ادامه و دیگر صفحات مربوط به اخذ پذیرش کانادا به سایر اطلاعات خواهیم پرداخت.

پیشنهاد ویژه

تعیین سطح و مشاوره رایگان

 برای اطلاع دقیق از سطح زبان خود ضمن شرکت در آزمون  تعیین سطح رایگان و یا آزمون ماک آیلتس با تکمیل اطلاعات زیر منتظر تماس کارشناسان ما باشید

ما هم از هرزنامه و مزاحمت بیزاریم پس مطمئن باشید اطلاعات شما پیش ما محفوظ می‌ماند