دغدغه ریدینگ آیلتس : پیدا کردن تیتر برای پاراگراف آزمون آیلتس

عنوان (heading) چیست؟ عنوان‌ها جملات کوتاهی هستند که مطالب یک پاراگراف را خلاصه می‌کنند. در بخش ریدینگ آیلتس آزمون آیلتس ، یکی از سؤالات رایج، پیدا کردن عنوان مناسب برای هر پاراگراف آزمون آیلتس است. هدف از این‌دست سوالات ارزیابی توانایی شما در درک موضوع اصلی هر پاراگراف است. در این سؤالات بین ۵ تا ۷ عنوان وجود دارد و شما باید برای هر پاراگراف یک عنوان را انتخاب کنید. بنابراین باید موضوع اصلی هر پاراگراف را تشخیص داده و بهترین عنوان را برای آن انتخاب کنید.

از نظر بسیاری از زبان‌آموزان این سوال سخت‌ترین نوع سوال در بخش ریدینگ آیلتس است. آن‌ها تصور می‌کنند که برای پیدا کردن پاسخ درست باید تمام متن آزمون آیلتس را درک کنند، اما این درست نیست.در این سؤالات ردینگ آیلتس همیشه تعداد عنوان‌ها بیشتر از تعداد پاراگراف‌هاست. عنوان‌های اضافی بسیار مشابه عنوان‌های صحیح هستند و این برای زبان‌‌آموزان گیج‌کننده است.
اما شما برای بهتر پاسخ‌دادن به این‌ سوالات می‌توانید از نکات مهم زیر استفاده کنید:

  • ابتدا پاراگراف‌ها را بخوانید و نه عنوان‌ها را. زیرا تعداد عنوان‌ها همیشه از تعداد پاراگراف‌ها بیشتر است. بنابراین برخی از عنوان‌‌ها اضافی بوده و به متن مرتبط نیستند و خواندن آن‌ها باعث اتلاف وقت شما در آزمون آیلتس می‌شود.

  • این سؤال را قبل از سوال‌های دیگر پاسخ دهید، حتی اگر اولین سؤال نیست. با انجام این کار شما متن را کاملاً درک می‌کنید و این به شما کمک می‌کند که سؤالات بعدی را به‌راحتی پاسخ دهید.

  • پیشنهاد دیگر این است که این سوال را بعد از سوال‌های دیگر پاسخ دهید. از آنجاییکه این سوالات سخت‌تر از سوالات دیگر ردینگ آیلتس هستند و پاسخ سؤالات آن به ترتیب متن نیست، شما می‌توانید با پاسخ به سؤالات دیگر با متن بیشتر آشنا شده، و در آخر به این سؤال بپردازید.

مطلب پیشنهادی : همه چیز درباره بورسیه تحصیلی

  • کلی‌ترین عنوان را پیدا کنید زیرا این عنوان معمولاً مناسب پاراگراف مقدمه یا نتیجه‌گیری است.
  • معمولاً دو یا چند عنوان مشابه هم هستند. هر دو را در کنار پاراگراف مورد نظر خود بنویسید و با توجه به کلیدواژه‌ها بهترین عنوان را برای آزمون آیلتس پیدا کنید. اگر نمی‌توانید تشخیص دهید که کدام عنوان مناسب است به عنوان‌ها و سوالات بعدی بپردازید و بعد دوباره به این سوال برگردید.
  • گاهی شماره‌ی عنوان‌ها با اعداد رومی نوشته شده اند. مراقب باشید که شماره‌ی درست را در پاسخنامه‌ی خود یادداشت کنید. مطلب پیشنهادی : اطلاعات تکمیلی درباره نحوه  اخذ پذیرش و تحصیل در کانادا

  • برای هر پاراگراف ریدینگ آیلتس همه‌ی عنوان‌ها را امتحان کنید.

  • و در آخر به یاد داشته باشید که برای پاسخ به این‌گونه سؤالات روش مشخصی وجود ندارد. شما با در نظرگرفتن این موارد و استراتژی‌های پیشنهادی دیگر در منابع مختلف آزمون آیلتس باید استراتژی مناسب خود را پیدا کنید. نکته‌ی مهم این است که پس‌از یافتن یک استراتژی مناسب، آن را آنقدر تمرین کنید که بتوانید با توجه به محدودیت زمان به راحتی به این‌گونه سؤالات پاسخ دهید.

آشنایی با دوره آیلتس فشرده آریام 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیدا کردن تیتر یا عنوان مناسب برای هر پاراگراف ریدینگ آزمون آیلتس
به این نوشته امتیاز بدهید