آیلتس فشرده و خصوصی

بسیاری از متقاضیان مدرک آیلتس در جست و جوی بهترین دوره فشرده آیلتس از آموزشگاهی به آموزشگاه دیگر رفته و معمولاً به دنبال پاسخ این پرسش هستند که آیا می توان در مدت کوتاهی از سطح مبتدی یا مقدماتی به سطح پیشرفته یا نمره ۷ آیلتس یا ۶.۵ رسید یا خیر؟ در این مطلب به این پرسش متداول پاسخی جامع می‌دهیم تا زبان آموزان عزیز با آگاهی کامل از جنبه‌های مختلف، وارد دوره خصوصی آیلتس و یا دور‌ه‌های فشرده یا فوق فشرده شده و در نهایت به موفقیت برسند.

مزایای کلاس خصوصی آیلتس

تمامِ وقت استاد، متعلق به شماست

آموزش خصوصی یا انفرادی زبان به مفهوم واقعی، صرفاً به معنی کاهش تعداد نفرات کلاس به یک نفر نیست! در سیستم آموزشی یادگیری محور آریام، کلیه فرایندهای آموزشی بر اساس مؤلفه‌های مختلف شناختی، اجتماعی و عاطفی زبان آموز جهت به حداکثر رساندن یادگیری طراحی شده‌اند. مزایای کلاس‌های خصوصی آریام عبارتند از:

 • برنامه زمان بندی به صورت منعطف و انفرادی:  کلاس‌ها با توجه به وضعیت زمانی و مهارت‌های زبانی هر دانشجو طراحی می‌شود.
 • مدت یادگیری کوتاه‌تر: به دلیل اختصاص زمان کلاس به یک زبان آموز، مد دوره آیلتس خصوصی کوتاه‌تر از کلاس‌های گروهی است.
 • رسیدن به نتیجه هدف، تنها با اتکا به توانمندی‌های شخص مدرس تضمین و تعریف نمی‌شود. در آموزش خصوصی، بهینه‌سازی فرایند آموزش و یادگیری با تغییرات سیستماتیک در متغیرهای مختلف اجزاء فرایند صورت می‌گیرد. آنچه در این رویکرد اتفاق می‌افتد منحصراً به آموزش تک‌نفره اختصاص دارد و معمولاً قابل‌اجرا در کلاس‌های گروهی به شیوه سنتی نیست.
 • نظارت و ارزیابی با نگاهی کاملاً آموزشی و به دور از ترفندهای معمول تجاری برای جذب اولیه زبان آموز، انجام می‌شود.
 • تمرکز زبان آموز در کلاس‌های خصوصی و در محیط آرام کالج به مراتب بیشتر از کلاس‌های گروهی است.

پیشنهاد مطالعه: تدریس خصوصی آیلتس در تهران


دوره فشرده آیلتس

دوره فشرده آیلتس آریام به کلیه زبان آموزانی که برای دریافت مدرک آیلتس از نظر زمانی محدودیت دارند ارائه می‌شود. دوره آیلتس فشرده در سیستم آموزشی آریام، زبان آموز را از ابتدای سطح مقدماتی Elementary که سطح بیشتر بزرگسالان است ظرف مدت 6 ماه و با گارانتی ۱۱۰ درصد بازگشت هزینه به نمره ۷ آیلتس می‌رساند. بدیهی است با داشتن سطح زبانی بالاتر یا نمره هدف پایین‌تر، این زمان کمتر می‌شود.

نکته شایان توجه اینکه بسته به زمانی که شما برای کلاس‌ها اختصاص می‌دهید این مدت می‌تواند بیش از ۴ ماه هم ادامه پیدا کند و الزامی به شرکت در دوره فوق فشرده وجود ندارد.

در طی برنامه فوق فشرده، زبان آموز باید ۶ روز هفته هر روز به مدت ۱۸۰ دقیقه و در کلاس خصوصی آیلتس شرکت کند. مطالعه خارج از کلاس برای زبان آموزانی که قصد شرکت در دوره فشرده آیلتس را دارند بسیار حیاتی است. این افراد باید به طور متوسط، روزانه ۵ ساعت به مطالعه و انجام تکالیف در خارج از کلاس اختصاص دهند.


← پیشنهاد مطالعه: گرفتن مدرک آیلتس در کوتاهترین زمان


شرط موفقیت در دوره آموزشی فشرده آیلتس

برای بیشتر داوطلبانِ شرکت در آزمون آیلتس، زمان مورد نیاز برای یادگیری و اطمینان از حصول نتیجه دلخواه، از اهمیت زیادی برخوردار است. متأسفانه بسیاری از این افراد سال‌های متمادی را بدون یادگیری مؤثر و استفاده جدی از زبان انگلیسی سپری کرده و ناگهان به دلایل مختلف از جمله مهاجرت یا ادامه تحصیل در خارج از کشور نیازمند کسب نمره بالایی در یک آزمون استاندارد بین المللی مثل IELTS می‌شوند. معمولاً این افراد به دنبال دوره فشرده آیلتس مخصوصاً به صورت کلاس خصوصی بوده و انتظار دارند در بازه زمانی چند ماهه از سطوح پایین مهارت‌های زبانی به سطوح بالاتر از متوسط، B2 یا در بیشتر موارد پیشرفته، C1 برسند.
مهمترین نکته ای که در مورد برنامه‌های آمادگی دوره فشرده آیلتس باید در نظر داشته باشید توان شما از نظر اختصاص زمان لازم برای حضور در کلاس خصوصی آیلتس و مهمتر از آن، مطالعه خارج از کلاس است. به عنوان مثال در صورتی که شاغل هستید و در طول دوره فشرده آیلتس هم می‌خواهید همچنان زمان قابل توجهی را صرف حضور در محل کار و رفت و آمد کنید مسلماً توان شرکت در دوره فشرده آیلتس را نخواهید داشت. لذا در اولین گام باید تصمیم بگیرید که تا چه حد می‌توانید در کنار ساعات حضور در کلاس، زمان مطالعه خارج از کلاس داشته باشید.

برنامه ریزی دقیق و نظارت مستمر در دوره فشرده و خصوصی آیلتس

نکته دوم برای موفقیت در پروژه آیلتس آریام، برنامه ریزی آموزشی صحیح و نظارت دقیق بر فعالیت و روند پیشرفت شما در مسیر یادگیری زبان انگلیسی تا رسیدن به نمره هدف گذاری شده است.

یک برنامه آموزشی صحیح برای دوره فشرده آیلتس می بایست از نظر زمانی کاملاً مؤثر بوده و از کوتاه‌ترین و در عین حال مؤثرترین مسیر، یادگیری شما را تضمین کند.

اساتید توانمند و منابع آموزشی تراز اول به تنهایی کافی نیستند

 بسیاری از داوطلبان در دوره فشرده آیلتس شروعی خوب دارند اما به علت انتظارات مطالعاتی برنامه، در صورتی که پشتیبانی های لازم به ویژه برای مطالعه خارج از کلاس خصوصی آیلتس را دریافت نکنند، خیلی سریع دچار سردرگمی شده و افت سرعت پیشرفت یادگیری مانع از رسیدن آنها به پایان برنامه در مدت زمان مدنظر می شود. بنابراین نظارت مستمر و پشتیبانی های لازم از سوی مجموعه، شرط مهم حفظ شما در این مسیر است.

برای اطلاع از شرایط کلاس‌‌های فشرده، خصوصی و تضمینی آیلتس آریام و مشاوره رایگان با ۴۱۲۷۶-۰۲۱ تماس بگیرید.

و یا فرم تماس زیر را برای ما ارسال کنید


توصیه ما به شما این است که اگر قصد دارید طی چنین زمان کوتاهی از ابتدای سطح مقدماتی تا سطح پیشرفته (آیلتس ۶٫۵ یا ۷) چهار مهارت زبانی خود را ارتقا دهید، با نگاهی واقع بینانه وارد دوره فشرده آیلتس شوید. برنامه ریزی منعطف و اختصاصی شما از سوی کالج صورت خواهد گرفت اما کسب نتیجه مطلوب، منوط به اقدام جدی شما برای ساماندهی سایر فعالیت های کاری و  زمان بندی زندگی‌تان خواهد بود.

زبان آموزانی  که در ابتدای کار در سطوح بالاتری باشند طبعاً در زمان های کوتاه تری به نمره ۷ خواهند رسید.

برای کسانی که در سطح پیش متوسط Pre-Intermediate باشند این زمان به سه ماه

و برای کسانی که در سطح متوسط و بالاتر از Intermediate باشند به دو ماه یا کمتر کاهش می یابد.

اساتید آریام

آزمون آزمایشی آیلتس (ماک)

آزمون MOCK، آزمونی شبیه سازی شده با آزمون آیلتس در شرایط مشابه با سؤالات استاندارد و مشابه با آزمون اصلی است که آمادگی شما را برای شرکت در آزمون اصلی آیلتس محک می‌زند. اگر آمادگی زبانی خوبی دارید برای رزرو آزمون ماک آیلتس با تیم مشاوره تحصیلی ما تماس بگیرید (۴۱۲۷۶-۰۲۱) یا فرم رزرو آزمون را تکمیل نمایید.

از اینجا شروع کنید!

اولین گام در طراحی برنامه درسی اختصاصی برای شما و مشخص شدن مدت و هزینه کلاس خصوص یا فشرده آیلتس، تعیین سطح دقیق زبان انگلیسی است. این آزمون بر اساس استاندارد CEFR اتحادیه اروپا طراحی شده است و برای کلیه متقاضیان رایگان است. فقط کافی است فرم رزرو آزمون تعیین سطح را تکمیل نموده و یا با مشاوران تحصیلی ما (۴۱۲۷۶-۰۲۱) تماس بگیرید .

7 پاسخ
 1. mahsa
  mahsa says:

  بهترین اموزشگاهی که باهاش تونستم زبانمم عالی کنم از شماها ممنونم اساتید خوب و کادر عالی ممنونم هزاران بار🥰🥰🥰🥰

  پاسخ
  • کالج آریام
   کالج آریام says:

   سلام
   خیر دوست عزیز
   همه دوره های آیلتس ما به صورت خصوصی برگزار میشوند اما کلاس های فشرده فقط به درخواست متقاضیان برگزار می شوند.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *