فرصت مهاجرت کانادا با سرمایه گذاری در استان کبک

این استان پس از استقلال از استعمار کشور فرانسه در سال 1867 میلادی به کنفدراسیون کانادا پیوست. استان کبک بزرگترین و از نظر جمعیت دومین کشور بزرگ کانادا محسوب می گردد. این استان از نظر وسعت سه برابر کشور فرانسه و پنج برابر کشور ژاپن می باشد. این استان بر خلاف اکثر استان ها و مناطق کشور کانادا که زبان انگلیسی را رسما استفاده می نمایند و دارای فرهنگ انگلوساکسن می باشند، زبان فرانسه را به عنوان زبان رسمی خود انتخاب نموده است و دارای فرهنگ فرانکوفن می باشد و به طبع فرهنگ مذکور 85 درصد از ساکنان این استان به زبان فرانسه تکلم می کنند. استان کبک پس از استان انتاریو مهمترین قطب صنعتی کانادا به شمار میرود، بسیاری از صنایع و معادن کانادا در این استان قرار دارد.

این کشور از سال 1960 میلادی تلاش می نماید از کشور کانادا منفک شود. در سال 1967 میلادی با سخنرانی ژنرال دوگل، رئیس جمهور وقت فرانسه، در حضور استقبال کنندگان این استان که دارای احساسات استقلال طلبانه نیز بودند به مسئله “کبک آزاد” اشاره گردید که تنها به تیرگی رسمی روابط کانادا و فرانسه منجر شد. در سال 1968 نخست وزیر کانادا، پیر الوت تردیو، برای حفظ وحدت کانادا زبان های انگلیسی و فرانسه را به طور یکسان به عنوان زبان رسمی اعلان نمود که این امر خود موجب فرونشاندن احساسات استقلال طلبانه این استان گردید و در اکتبر 1997 جدایی استان کبک به رفراندوم گذاشته شد و با جواب منفی روبرو گشت.

بزرگترین شهر این استان “مونترال” است که بعد از پاریس بزرگترین شهر فرانسوی زبان دنیا محسوب می گردد. مرکز این استان شهر کبک بوده که از جمله قدیمی ترین شهرهای کانادا است و با توجه به معماری استثنائی و جاذبه های طبیعی آن در سال 1985 میلادی، از سوی سازمان بین المللی یونسکو به عنوان میراث فرهنگی بشری انتخاب گردیده است.

سرمایه گذاری مستقیم یک فرصت مهاجرت کانادا

در این شیوه متقاضی مهاجرت از طریق سرمایه گذاری مستقیم و غیر فعال که فرد در آن منفعلانه عمل می نماید اقدام به سرمایه گذاری کلان در استان کبک می کند و بدین ترتیب امتیاز مهاجرت را کسب می نماید. متقاضیان این شیوه پس از ارزیابی و کسب امتیاز لازم مجوز ورود به استان کبک را خواهند داشت. معیارهایی که افراد بر اساس آن در این شیوه مورد ارزیابی قرار می گیرند شامل: تحصیلات متقاضی، سابقه اشتغال به کار متقاضی، سن متقاضی، توانایی گویش به زبان های رسمی کشور کانادا، سابقه تحصیل در استان کبک، سابقه اشتغال به کار در کشور کبک، دارا بودن سابقه موفق مدیریتی در طول 5 سال قبل از ارائه درخواست مهاجرت، دارا بودن اقوام درجه یک در استان کبک، دارا بودن دارایی مثبت که مشمول دارایی های نقدی و غیر نقدی می باشد، واریز مبلغی به حساب سپرده یکی از موسسات مالی مورد تایید استان کبک که پس از 5 سال بدون بهره بازپرداخت خواهد شد و ارائه یک طرح اقتصادی مناسب با شرایط این استان و توانایی انطباق پذیر می باشد.

متقاضیان اخذ امتیاز مهاجرت میبایست جهت مصاحبه گزینش به کشورهایی که در هر حوزه جغرافیایی به عنوان مقر مصاحبه دایر شده اند مراجعه نمایند لازم به ذکر است که متقاضی در زمان مصاحبه میتواند از مترجم و وکیل خود در توجیه طرح اقتصادی استفاده نماید ولی چنانچه خود مایل به توجیه طرح تجاری باشد میبایست به زبان فرانسه تکلم نماید.

دیگر فرصت مهاجرت کانادا ، خود اشتغالی

در استان کبک متقاضیان مهاجرت با هر زمینه تخصصی، قادرند از این شیوه اقدام به مهاجرت نمایند البته به شرط آنکه با ادله های خود افسر مهاجرت را توجیه نمایند که با ایجاد تجارتی کوچک ضمن ایجاد فرصت شغلی برای خود، قادر خواهند بود سهم بزرگی در اقتصاد، فرهنگ و هنر این استان ایجاد نمایند. کلیه متقاضیان این شیوه از مهاجرت پس از ارزیابی در طرح امتیازبندی و احراز امتیاز لازم و گذراندن مصاحبه قادر خواهند بود در گروه خود اشتغالی وارد استان کبک شوند.

از شرایطی که در این شیوه از مهاجرت، افراد بر اساس آن مورد ارزیابی قرار می گیرند عبارتند از: تحصیلات متقاضی اصلی، حداقل سابقه اشتغال به کار متقاضی اصلی، سن متقاضی اصلی، توانایی در گویش به زبان های رسمی کشور کانادا، سابقه تحصیل در استان کبک، بررسی کلیه شرایط همسر متقاضی، ارائه مستنداتی که فرد از طریق روش های مجاز خوداشتغالی امرار معاش می نموده است، توان مالی متقاضی اصلی و توانایی انطباق پذیری می باشد.

کارآفرینان و فرصت مهاجرت کانادا

با توجه به وضعیت اقتصادی کشور کانادا که در گفتارهای پیشین به آن اشاره گردید و عضویت این کشور در پیمان تجاری آزاد امریکای شمالی، بستر مناسبی برای مبتکران تجاری فراهم است. در این شیوه از مهاجرت متقاضی از طریق تاسیس یک بنگاه اقتصادی که دارایی و توان مدیریتی و تخصص متقاضی تجمیعا توسط خود وی تامین می گردد، درخواست مهاجرت می نماید. متقاضیان این شیوه پس از ارزیابی و کسب امتیاز لازم مجوز ورود به استان کبک را خواهند داشت.

معیارهایی که افراد بر اساس آن مورد ارزیابی قرار می گیرند عبارتند از: تحصیلات متقاضی، حداقل سابقه اشتغال به کار متقاضی، سن متقاضی، توانایی در گویش به زبان های رسمی کشور کانادا، سابقه تحصیل در استان کبک، سابقه اشتغال به کار در استان کبک، دارا بودن اقوام درجه یک در استان کبک، ارائه مستنداتی که فرد از طریق روش های مجاز خود اشتغالی امرار معاش می نموده است، توان مالی متقاضی اصلی، ارائه یک طرح اقتصادی مناسب با شرایط این استان و توانایی انطباق پذیری می باشد.

فرصت مهاجرت کانادا با سرمایه گذاری در استان کبک
به این نوشته امتیاز بدهید
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *