تقویت مهارت ریدینگ برای ارتقاء نمره آیلتس

در نوشته قبلی با انواع سوالات ریدینگ آشنا شدیم و در خصوص اهمیت شناخت نوع سوالات و نحوه پاسخگویی به آنها صحبت کردیم. در این نوشته می‌خواهم یکسری از مهارت‌های لازم در ریدینگ برای ارتقاء نمره آیلتس را برایتان توضیح دهم. البته این مهارت‌ها زمانی کاربرد دارند که شما قدرت درک مطلب خوبی داشته باشید و بتوانید متون انگلیسی را براحتی و با سرعت بخوانید. چنانچه این مهارت را با خواندن زیاد، در خود تقویت کرده‌اید پس با ادامه مطلب همراه باشید.


پیشنهاد مطالعه: دانلود نسخه PDF مجلات انگلیسی


SKIM

مرحله اول در پاسخگویی به سوالات ریدینگ ، مرحله اسکیم (SKIM) یا خواندن سریع است. در این مهارت شما مبادرت به خواندن کلیات متن می‌کنید و از پرداختن به جزئیات دوری می‌کنید. هدف از اینکار فهمیدن اصل موضوع و نکات مهم آن است. چنانچه در این مهارت خود را قوی کنید، احتمال پاسخگویی به سوالات بیشتری را خواهید داشت و اصطلاحا سوار بر متن خواهید شد! پس خواندن سریع کلیات، بدون در نظر گرفتن جزئیات، یکی از نکات مهم است.


مطلب “چگونه مهارت تندخوانی یا SKIMMING را تقویت کنیم؟” را از دست ندهید.


SCAN

مهارت بعدی قابلیت اسکن کردن متن برای یافتن پاسخ‌هاست. برعکس مرحله قبل، در این مهارت شما بایستی چشمی تیزبین داشته باشید و به دنبال کلمه، عبارت، عدد یا مورد خاصی بگردید که در جایی از متن قرار گرفته است. چه بسا ممکن است بارها از روی آن کلمه با چشم خود رد شوید اما آن را نبینید!  این مهارت با تمرین زیاد کسب می‌شود و هر چه شما اسکنر سریعتر و دقیقتری باشید، نمره بهتری در مهارت ریدینگ خواهید گرفت.

KEY WORD

شناخت ” کلید واژه” درست و انتخاب هوشمندانه آن از میان کلمات موجود در سوال، یکی از مهارت‌های اصلی جهت پاسخگویی درست به سوالات و ارتقاء نمره در ریدینگ می‌باشد. واژه کلیدی همان کلمه یا عبارتی است که شما در مرحله اسکن بدنبال آن بودید و اگر این دو مرحله را بدرستی انجام دهید، کلید واژه قفل سوال را برای شما باز خواهد کرد! انتخاب درست کلمه کلیدی احتیاج به تمرین ، شناخت و توضیحات مفصل دارد که در دوره‌ی تخصصی تکنیک های آیلتس، شما با این مهارت آشنا خواهید شد. باید نحوه تشخیص کلمات کلیدی در سوالات Yes / No / Not given و True / False / Not given را در خود تقویت کنید.

در راستای تقویت مهارت ریدینگ مطالعه روش SQ3R  را از دست ندهید.

اگر مایلید طی ۱۰ جلسه در کلاس خصوصی، هر یک از مهارت‌های ۴ گانه آیلتس را تا حداکثر ۱/۵ نمره افزایش دهید از مشاوره رایگان ما (۴۱۲۷۶-۰۲۱) استفاده کرده و یا فرم زیر را تکمیل و ارسال فرمایید


فرم درخواست کلینیک آیلتس

تقویت مهارت ریدینگ برای ارتقاء نمره آیلتس
محبوبیت نوشته:5 - کل آراء:1
4 پاسخ
  1. مسعود
    مسعود says:

    سلام تمام مراکز از توانایی خود رونمایی می کنند .مهم این است که شما نمونه های جامع از منابع مورد استفاده تان در نحوه تدریس ارائه کنید تشکر

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *