چگونه Vocabulary خود را تقویت کنیم؟ (قسمت سوم و پایانی)

در قسمت اول و دوم این مطلب به اهمیت برخورداری از دایره واژگان گسترده و همچنین راهکارهایی عملی برای گسترش دامنه واژگان پرداختیم. حال در این قسمت روش‌های خلاقانه‌ای برای گسترش دامنه واژگان به شما معرفی خواهیم کرد.

۱- استفاده از word of the day

بسیاری از سایت‌های مرجع زبان انگلیسی مانند لغت نامه‌ها و یا آموزش گرامر بخشی به عنوان word of the day دارند که در آن هر روز یک واژه را به همراه کاربر آن، مثال‌های مختلف و حتی اصطلاحات و ضرب المثل‌هایی که این کلمه روز در آن‌ها به کار رفته است معرفی می‌کنند. برای استفاده از این کلمات نیز بخشی برای subscribe وجود دارد تا این بخش به صورت روزانه از طریق ایمیل برای شما ارسال شود. با ثبت نام در این سایت‌ها از این ویژگی جذاب بهره‌مند شوید.

  • از سایت‌هایی همچون freerice استفاده کنید.
  • یک تقویم تهیه کنید . واژه روز را در آن یادداشت کنید. مطمئن شوید که کلمه روز را به همراه کاربرد آن به خوبی یاد گرفته‌اید.
  • فهرست‌های مختلفی در سایت‌های آموزش زبان انگلیسی در رابطه با کلمات دشوار قدیمی که امروزه کاربرد چندانی ندارند وجود دارند. می‌توانید با جستجو در اینترنت این کلمات و کاربردهای خاص آنها را فرابگیرید.

۲- حل کردن جدول و بازی لغات

حل کردن جدول کلمات مقاطع یکی از روش‌های بسیار مفید و مفرح برای افزایش دامنه واژگان است زیرا طراح جدول مجبور است با به کارگیری کلمات صحیح و معادل و یا توضیح آنها از لغاتی که کمتر رایج است استفاده کند. از این رو حل جدول ضمن کمک به یادگیری کلمات جدید به همراه توضیح و یا معادل آن قدرت تفکر شما را نیز بهبود می‌دهد. 

  • از بازی‌های لغات همچون scrabble ،boggle و cranium غافل نشوید.

۳- کمی لاتین یاد بگیرید

شاید لاتین زبان زنده‌ای به حساب نیاید داشتن دانش اندکی از این زبان می‌تواند بهترین راه برای یادگیری ریشه بسیاری واژگان در زبان انگلیسی باشد. یادگیری ریشه واژگان علاوه بر کمک به یادگیری آن شما را به هنگام آزمون آیلتس در شناخت و حدس معنای واژگان ناآشنا کمک می‌کند.

فرانک زمانی

مدرس آیلتس

چگونه دایره واژگان خود را گسترش دهیم؟ (قسمت سوم – پایانی)
محبوبیت نوشته:5 - کل آراء:1
4 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *