هنر نگارش

برای رعایت اصول نوشتن رایتینگ (writing) آیلتس، لازم نیست حتما یک نویسنده خوب باشید، فقط از قوانین موجود به درستی پیروی کنید، ساختار صحیح  اصول نوشتن writing و نحوه نوشتن رایتینگ را بسازید، از کلمات موثر به طور هوشمندانه استفاده کنید و کمی بیشتر تمرین کنید. این موضوع به خصوص برای آمادگی در بخش نگارش (رایتینگ) آزمون آیلتس و یا به هنگام نوشتن مقالات علمی و آکادمیک به کار خواهد آمد. برای شروع به نوشتن به ویژه برای آمادگی برای آزمون آیلتس دو عامل تاثیرگذار اصلی بروی موفقیت شما ساختار نگارش و زمان‌بندی درست می‌باشد.

.

اصول نوشتن writing, نحوه نوشتن رایتینگ آیلتس

.

ساختار نگارش

در نحوه نوشتن رایتینگ آیلتس، هر نگارشی باید ساختار خاص خودش را داشته باشد: مقدمه، بدنه اصلی و نتیجه گیری. این ساختار به خصوص در آزمون رایتینگ آیلتس از اهمیت بسزایی برخوردار است و نمره شما تحت تاثیر این موضوع قرار دارد. مقدمه معمولاً یک پاراگراف، بدنه دو يا سه پاراگراف و نتیجه گیری هم یک پاراگراف را به خود اختصاص می‌دهند.

اصول نوشتن writing خوب. نحوه نوشتن رایتینگ آیلتس

زمان بندی

توجه به بحث زمان بندی در رایتینگ امری بسیار مهم است .چنانچه در ابتدای کار آموزش آیلتس، نگارش یک متن ساده برای شما بیشتر از یک ساعت زمان برد نا امید نشوید. اول سعی کنید که اصول اولیه نگارش را بدرستی رعایت کنید. بعد از کمی تمرین، شما سریعتر و سریعتر خواهید نوشت و بالاخره به هدفتان که به عنوان مثال نوشتن دو رایتینگ در ۶۰ دقیقه برای آزمون آیلتس است خواهید رسید. شما باید همواره با در نظر گرفتن وقت تمرین کنید و این راهکار مناسبی است که پیشرفتتان را مورد بررسی قرار دهید.

اصول نوشتن writing خوب, نحوه نوشتن رایتینگ آیلتس

با رعایت ساختار نگارش مناسب در زمان تعیین شده گام اول برای رسیدن به یک متن مناسب را برداشته‌اید. در آینده با ما همراه باشید تا نکات کاربردی بیشتری در زمینه نگارش متن به زبان انگلیسی را برایتان بازگو کنیم.

.

مشکلات رایج در سوالات problem solution در تسک 2 رایتینگ آیلتس

(این بخش در اصول نوشتن writing آیلتس اهمیت زیادی دارد)

  1. رایج ترین مشکل در اینگونه سوالات رایتینگ آیلتس مربوط به تفصیل و توسعه ایده‌هاست.
  2. اکثر داوطلبین بیشتر وقت خود را صرف تهیه لیستی از دلایل ایجاد مشکل و راه حل‌های مربوط به آن می‌کنند. اما ممتحن به دنبال خواندن یک لیست نیست. بلکه او انتظار دارد که شما یک یا دو ایده خود را به تفصیل توضیح داده و برای آن‌ها مثال بیاورید.

  3. دومین مشکل در رایتینگ آیلتس، عدم ارتباط مشکلات و راه حل‌ها است. بسیاری از داوطلبین برای علل مشکل، ایده‌های بسیار خوبی دارند اما وقتی می‌خواهند برای آن‌ها راه حل‌ ارائه دهند به مشکل بر می‌خورند. هر مشکل باید به یک راه حل مرتبط باشد. به بیان دیگر پس از گفتن مشکلات، باید بتوانید راه حلی برای آن پیشنهاد کنید. اصول نوشتن writing آیلتس به این شکل است.
  4. مشکل دیگر، نوشتن مشکلات یا راه حل‌هایی است که به طور مستقیم به سوالات ارتباطی ندارد. شما باید در نحوه نوشتن رایتینگ آیلتس، با توجه به سوال، پاسخی مرتبط ارائه دهید نه اینکه فقط به طور کلی پاسخ گویی کنید. اصول نوشتن writing آیلتس خوب این است که ابتدا سوال را خوانده و زیر کلمات کلیدی خط بکشید و سعی کنید دقیق و مستقیم به سوال پرسیده شده پاسخ دهید.
  5. .
   اصول نوشتن writing خوب, نحوه نوشتن رایتینگ آیلتس

  6. مسئله دیگر مربوط به آوردن مثال‌هاست. سعی کنید دقیق از کلی گویی پرهیز کنید و مثال‌هایی خاص راجع به موضوع بیاورید. این مسئله نشان می‌دهد این نوشته به طور کامل ایده‌های خود شماست و حفظی نمی‌باشد.
  7. از دیگر مشکلات پاسخ‌های مربوط به سوالات دو قسمتی در تسک دو آیلتس، عدم تناسب بین پاسخ‌های داده شده است. به طور مثال، اگر ۸ خط راجع به مشکلات و تنها ۲ خط راجع به راه حل‌ها بنویسید، به دو سوال پرسیده شده به درستی پاسخ نداده‌اید. سعی کنید راجع به هر دو مسئله و سوال پرسیده شده به صورت نسبتا مساوی بحث کنید. (این بخش در اصول نوشتن writing و در نحوه نوشتن  رایتینگ آیلتس اهمیت زیادی دارد)

اگر مایلید مهارت رایتینگ آیلتس خود را طی ۱۰ جلسه و در کلاس خصوصی، تا حداکثر ۱.۵ نمره افزایش دهید، فرم زیر را پر کنید تا مشاورین ما با شما تماس بگیرند


فرم درخواست کلینیک آیلتس

اصول نوشتن یک رایتینگ خوب در آزمون آیلتس
محبوبیت نوشته:4.7 - کل آراء:18
5 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *