مدت‌زمان لازم برای گرفتن مدرک آیلتس

این سوال برای بسیاری از متقاضیان مدرک آیلتس پیش می‌آید که «چه مدت طول می‌کشد تا مدرک آیلتس بگیریم؟» یا «برای آزمون آیلتس باید روزانه چند ساعت مطالعه کنیم؟». اما در واقع این سوالات بسیاری کلی هستند و پاسخ آن‌ها در رابطه با هر فرد متفاوت است زیرا مدت زمان آمادگی برای مدرک آیلتس به عوامل زیادی مانند عوامل زیر بستگی دارد

سطح زبان متقاضی

طبیعتاً افرادی که دارای سطح بالاتری هستند در مدت زمان کمتری قادرند برای آزمون آیلتس آماده شوند. زبان آموزان برای اطلاع از سطح زبان انگلیسی خود می‌توانند در آزمون تعیین سطح رایگان و آنلاین آریام) و یا آزمون‌های آزمایشی آیلتس (آزمون ماک) شرکت کنند. به‌طور مثال افرادی که سطح زبان بالایی دارند ممکن است در مدت یک ماه آماده آزمون و در نهایت مدرک آیلتس شوند و تنها باید بر روی مهارت‌های خود تمرکز کرده و به تمرین سوالات آزمون آیلتس بپردازند. اما اگر شما مثلاً نمی‌توانید متن‌های ریدینگ آیلتس را به خوبی متوجه شوید و یا در اسپیکینگ آیلتس هنوز مشکل دارید طبیعتاً به زمان بیشتری برای گرفتن مدرک آیلتس نیاز دارید و زمان بیشتری را صرف مطالعه و شرکت در کلاس‌های آموزشی کنید. اما به‌طور کلی موفقیت سریع و کسب نمره بالا در آزمون آیلتس می‌تواند نتیجه مطالعه هفتگی به مدت ۱۰-۱۵ ساعت و داشتن دو یا سه جلسه آموزشی در هفته زمان ایده‌آلی است زیرا فاصله‌ زیاد بین جلسات و یا بین روز‌‌های تمرین و مطالعه پیشنهاد نمی‌شود. در هر سطحی از زبان که هستید مطالعه، تمرین و مرور روزانه بسیار اهمیت دارد.

مدت زمان آیلتس , آیلتس , مدرک آیلتس , آزمون آیلتس , زمان آیلتس

  • هدف زبان‌آموز.اهدافی مانند گرفتن مدرک آیلتس به‌صورت فشرده یا در بلندمدت، با نمره‌ی بالا یا حداقل نمره‌ی مورد نیاز و اهمیت کسب نمره‌ی بالا در برخی مهارت‌ها نیز در مدت زمان مورد نیاز برای گرفتن مدرک آیلتس تاثیرگذار هستند.
  • وقت آزاد برای مطالعه.
    زمانی که می‌توانید صرف شرکت در کلاسها و مطالعه‌ و تمرین شخصی کنید را نیز باید در تخمین مدت‌زمان گرفتن مدرک آیلتس در نظر بگیرید.

به یاد داشته باشید که موفقیت در آزمون آیلتس یک‌شبه حاصل نمی‌شود و تمام موارد فوق باید در تخمین مدت‌زمان لازم برای گرفتن مدرک آیلتس درنظر گرفته شوند.


← پیشنهاد مطالعه : گرفتن مدرک آیلتس در کوتاهترین زمان


با شرکت در کلاس‌های خصوصی کالج آریام، مدرک آیلتس تضمینی بگیرید

برای اطلاعات بیشتر، از طریق شماره ۴۱۲۷۶-۰۲۱ مشاوره رایگان بگیرید و یا فرم زیر را تکمیل و ارسال کنید

مدت‌زمان لازم برای گرفتن مدرک آیلتس
محبوبیت نوشته:4.2 - کل آراء:29
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *