بسیاری از داوطلبینی که به نمره 7 آیلتس نیاز دارند، نمی دانند چگونه نمره خود را تا 0.5 نمره ارتقا دهند. اکثر آن ها به دنبال یاد گرفتن گرامر و کاهش اشتباهات گرامری خود هستند، اما تمرین گرامر پروسه طولانی و زمان بری است و نمی‌توان آن را در یک مدت کوتاه اصلاح کرد. داشتن نمره 6.5 در رایتنیگ آیلتس به این معنی است که شما با تکنیک های نوشتاری آزمون آشنا هستید، به درستی عمل کرده اید. داشتن این نمره نشان دهنده این مسئله است که در 50 درصد، موارد معیارهای نمره دهی رایتینگ 7 آیلتس گرفته‌اید.

بطور مثال ممکن است برای Task Responce و Organization، نمره 7 و برای Vocabulary و Grammar، نمره 6 گرفته باشید. برای این افزایش نیم نمره‌ای به تکنیک خاصی نیاز ندارید. شیوه خود را تغییر ندهید. بلکه تنها اصلاحات کوچکی داشته باشید تا به نمره رایتینگ 7 آیلتس برسید.

آیلتس 7

آیلتس 7

بهتر است به جای متمرکز شدن بر روی گرامر، بر روی 3 معیار دیگر تمرکز کنید. بهترین راه افزایش توانمندی و رسیدن به رایتینگ 7 آیلتس در Mind Mapping است. یک برنامه ریزی اولیه خوب به شما این امکان را می‌دهد که به سوال به درستی پاسخ داده، انسجام داشته و از ساختار صحیحی استفاده کرده باشید.


پیشنهاد مطالعه: ‌آشنایی با نقشه ذهنی یا Mind Mapping در رایتینگ آیلتس


برای نوشتن تسک 2، شما 40 دقیقه زمان در اختیار دارید که می‌توانید 10 دقیقه از آن را برای برنامه ریزی اولیه اختصاص دهید.

 ابتدا برای دو دقیقه موضوع و پاسخ کلی را برای قسمت مقدمه آماده کنید. سپس سراغ برنامه‌ریزی برای Body ها بروید. هر ایده یا  مثالی که به ذهنتان می‌رسد را یادداشت کنید. 3 دقیقه برای پاراگراف اول و 3 دقیقه برای پاراگراف بعدی برنامه ریزی کنید. پس از نوشتن، ایده‌های خود را شماره بندی کنید تا بدانید با کدام ایده نوشته‌ خود را شروع و با کدامیک به پاراگراف خاتمه دهید. مشخص کنید مثا‌ل‌های زده شده مربوط به کدام ایده هستند. در دو دقیقه پایانی، قسمت نتیجه‌گیری را با پارافریز کردن پاسخ مقدمه آماده کنید.

با تمرین بر روی برنامه ریزی اولیه‌ می‌توانید مهارت و سرعت نوشتن خود را افزایش دهید و به نمره رایتینگ 7 آیلتس مورد نظر دست یابید.


← پیشنهاد مطالعه: چگونه یک رایتینگ خوب بنویسیم؟


اگر مایلید مهارت Writing آیلتس خود را طی ۱۰ جلسه و در کلاس خصوصی، تا حداکثر ۱.۵ نمره افزایش دهید، فرم زیر را پر کنید تا مشاورین ما با شما تماس بگیرند


فرم درخواست کلینیک آیلتس

میترا شکری

میترا شکری

مدرس آیلتس

چگونه در مدت کوتاه نمره رایتینگ خود را از ۶٫۵ به ۷ آیلتس افزایش دهیم؟
محبوبیت نوشته:3.7 - کل آراء:3
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *