IELTS, writing

۵ اشتباه در رایتینگ تسک۱ آیلتس که باعث می‌شود نمره شما از ۶ بالاتر نرود

[av_textblock size=” font_color=” color=” admin_preview_bg=”]

۵ اشتباه در تسک ۱ رایتینگ آیلتس که باعث می‌شود نمره شما از ۶ بالاتر نرود

1- ننوشتن واضح Overview

Overview مهم‌ترین بخش رایتینگ‌ تسک ۱ است به طوری که ننوشتن آن باعث می‌شود نمره شما فراتر از ۵ نرود. Overview پاراگرافی کوتاه است که در آن به ۲ یا نهایتاً ۳ جنبه مهم از داده‌ها به صورت کلی و بدون ذکر داده اشاره می‌کنید.

اگر نگاهی به معیارهای توصیفی رایتینگ‌ تسک‌ یک بیندازید، برای گرفتن نمره۷ در معیار Task achievement داوطلب باید یک overview واضح از روندها، تفاوت‌ها و مراحل مختلف داده بنویسید.

2- نوشتن راجع به همه داده‌ها

در همه انواع تسک یک آیلتس قید شده: «… Summaries the information by selecting & reporting the main features» یعنی فقط باید به داده‌های کلیدی و نکات اصلی اشاره کنید. بسیاری از داوطلبین راجع به هر آنچه که در تسک‌یک می‌بینند، می‌نویسند و این باعث می‌شود که یک گزارش نامنسجم و درهم و برهم بنویسند و بدتر اینکه بیش از حد برای این قسمت زمان بگذارند.

مطلب پیشنهادی: آموزش رایتینگ آیلتس

3- بیش از حد پیچیده کردن سوال

دقت کنید که شما فقط ۲۰ دقیقه زمان برای انجام این قسمت دارید، پس از شما توقع نمی‌رود که با داده‌ها معجزه کنید. نمودارها و جدول‌ها در این قسمت بسیار ساده‌تر از آن چیزی است که فکر می‌کنید. فقط کافی است حداقل 3 روند و نکته کلیدی را استخراج کرده و فقط راجع به آن‌ها بنویسید.

4- عدم سازماندهی ایده‌ها به طور منطقی

منطقی‌ترین حالت برای نوشتن رایتینگ‌ تسک‌ 1 به صورت زیر است: (توجه داشته باشید که Overview می‌تواند پاراگراف دوم یا پاراگراف آخر تسک یک باشد.)

1- مقدمه

2- Overview

3- ویژگی اصلی اول داده‌ها با جزئیات

4- ویژگی اصلی دوم داده‌ها با جزئیات

پاراگراف بندی به درک بهتر شما از نوشته کمک خواهد کرد.


مطلب پیشنهادی: رایتینگ آیلتس آکادمیک


5. اشتباه گزارش دادن داده‌ها

برای نوشتن گزارش صحیحی از روند کلی و تغییرات در داده‌ها، نیازمند ساختار گرامری و نکات مناسب آن تسک هستید. یکی از اشتباهات رایج، استفاده از ساختار و لغاتی است که از آن ها مطمئن نیستید که در این صورت از نمره شما کم می‌شود.

همچنین بهتر است از ذکر قاطع داده‌ها اجتناب کنید و با آن‌ها از واژگانی مثل approximately، around، just under استفاده کنید.

مطلب پیشنهادی:

تکنیک های رایتینگ آیلتس

نوشتن انگیزه نامه تحصیلی

طریقه صحیح نوشتن رزومه
[/av_textblock]

[av_one_full first min_height=” vertical_alignment=’av-align-top’ space=” margin=’0px’ margin_sync=’true’ padding=’15px’ padding_sync=’true’ border=” border_color=” radius=’5px’ radius_sync=’true’ background_color=’rgba(237,174,68,0.26)’ src=” attachment=” attachment_size=” background_position=’top left’ background_repeat=’no-repeat’ animation=” mobile_display=”]
[av_textblock size=” font_color=” color=” admin_preview_bg=”]

موفقیت پذیرش و ویزای تحصیلی خود را با استفاده از خدمات تحصیلات بین المللی آرمان من تضمین کنید.

ویزای تحصیلی تضمینی، پذیرش تحصیلی و نگارش و ویرایش انگیزه نامه و رزومه

[/av_textblock]
[/av_one_full]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *