PTE

آزمون PTE (پی تی ای) چیست؟

آزمون PTE

آزمون PTE را باید یکی از معتبرترین آزمون‌های زبان انگلیسی دانست که نمرات آن مورد قبول بسیاری از کشورها، مؤسسات، کسب وکارها و دانشگاه‌هاست. سطح زبان انگلیسی مناسب یکی از شروط لازم برای مهاجرت کاری و تحصیلی محسوب می‌شود. با توجه به مقطع تحصیلی یا نوع کار، مجموعه‌های متفاوت، نمرات مختلفی از این آزمون را به عنوان نمره لازم معرفی می‌کنند.

اهمیت و علاقه بسیاری افراد به آزمون زبان PTE باعث شده تا این مطلب از بلاگ آریام به این موضوع اختصاص داشته باشد. تا انتها با ما همراه باشید تا در خصوص آزمون PTE، اعتبار، ساختار و کاربرد آن اطلاعات بیشتری کسب کنید.

آزمون زبان

 

آزمون PTE چیست؟

آزمون PTE را که عبارت اختصاری Pearson Test of English است باید یکی از معتبرترین آزمون‌های تعیین سطح زبان انگلیسی دانست. این آزمون توسط مؤسسه معروف و مشهور Pearson برگزار می‌شود. بسیاری از افرادی که با کتب متفاوت زبان انگلیسی آشنا هستند این مؤسسه را می‌شناسند. آزمون PTE به طور کلی سه نوع متفاوت دارد که این مدل‌ها عبارتند از:

 • PTE Academic
 • PTE General
 • PTE Young Learners

هر کدام از آزمون‌های گفته شده دارای برنامه و قالب خاصی هستند. باید بدانید که آزمون PTE به صورت کامپیوتری برگزار می‌شود تا میزان خطای انسانی در آن بسیار کاهش پیدا کند. کار اصلی این آزمون سنجیدن مهارت‌های اصلی زبان آموزان یعنی مهارت‌های اسپیکینگ یا صحبت کردن (speaking)، لیسنینگ یا گوش کردن (listening)، ریدینگ یا خواندن (reading) و رایتینگ یا نوشتن (writing) است.

 

ساختار آزمون PTE

همان‌طور که بیان کردیم، آزمون PTE 4 مهارت اصلی زبان انگلیسی افراد را مورد بررسی و سنجش قرار می‌دهد. ساختار این آزمون نیز بر همین چهار بخش استوار است. در بخش اول مهارت‌های اسپیکینگ و رایتینگ افراد مورد سنجش قرار می‌گیرد.

بخش دوم در خصوص بررسی و سنجش مهارت ریدینگ است و بخش سوم را بررسی مهارت لیسنینگ تشکیل می‌دهد. معمولا این آزمون 3 ساعت طول می‌کشد و زمان پاسخگویی به سؤالات هر کدام از سه بخش معرفی شده متفاوت است. در ادامه با این سه بخش بیشتر آشنا خواهید شد.

 

بخش اول، speaking  و writing

همان‌طور که گفتیم در بخش اول آزمون PTE مهارت speaking و writing افراد مورد سنجش قرار می‌گیرد. برای پاسخگویی به سؤالات این بخش افراد 77 تا 93 دقیقه زمان در اختیار دارند. 8 نوع متفاوت سؤال در این بخش از افراد پرسیده می‌شود که این سؤالات عبارتند از:

 • معرفی فرد
 • خواندن متن با صدای بلند
 • تکرار جملات
 • توصیف متن
 • بیان مجدد یک متن
 • پاسخ به سؤالاتی کوتاه
 • خلاصه‌نویسی یک متن
 • نوشتن انشا درباره یک موضوع

 

بخش دوم، reading

در بخش دوم مهارت reading داوطلبان مورد سنجش قرار خواهد گرفت. افراد برای پاسخگویی به سؤالات این بخش 32 تا 41 دقیقه زمان در اختیار دارند. این بخش از 5 دسته سؤال تشکیل شده است که آن‌ها را در ادامه با هم بررسی خواهیم کرد.

 • سؤالات چند گزینه‌ای و انتخاب گزینه صحیح
 • سؤالات چند گزینه‌ای و انتخاب گزینه‌های صحیح
 • مرتب کردن پاراگراف‌ها
 • پر کردن جاهای خالی
 • خواندن و پر کردن جاهای خالی

بخش سوم، listening

در بخش سوم سؤالات در خصوص مهارت listening افراد است. برای پاسخ دادن به سؤالات این بخش افراد 45 تا 57 دقیقه زمان در اختیار دارند. برای این بخش فایلی صوتی یا کلیپی تصویری پخش خواهد شد و پس از آن سؤالاتی در خصوص آن‌ها پرسیده می‌شود.

توجه داشته باشید که این فایل‌ها تنها یک بار پخش خواهند شد و افراد نمی‌توانند درخواست پخش دوباره آن‌ها را داشته باشند. پس داشتن تمرکز بالا در این بخش بسیار مهم است. سؤالات این بخش شامل موارد زیر است.

 • گفتن خلاصه‌ای از متن پخش شده
 • سؤالات چند گزینه‌ای و انتخاب گزینه‌های صحیح
 • پر کردن جاهای خالی با توجه به متن
 • مشخص کردن خلاصه صحیح متن
 • سؤالات چند گزینه‌ای و انتخاب گزینه صحیح
 • انتخاب کلمه حذف شده از متن
 • مشخص کردن کلمات اشتباه
 • نوشتن از روی فایل صوتی

 

دانشجو

 

نمره مناسب آزمون PTE

افراد با شرکت در این آزمون و قبولی در آن، یکی از مدارک زبان انگلیسی معتبر را دریافت می‌کنند. اما نمره قبولی و مناسب در این آزمون چه عددی است؟ در پاسخ به این سؤال باید بگوییم که نمره مناسب و قبولی در این آزمون کاملا به مقصد فرد بستگی دارد. دانشگاه‌ها، مجموعه‌ها و شرکت‌های مختلف، نمرات متفاوتی را به عنوان نمره قبولی در نظر می‌گیرند.

به طور معمول بیشتر مجموعه‌ها و دانشگاه‌ها نمره 65 این آزمون را به عنوان نمره قبولی در نظر خواهند گرفت. حداکثر امتیازی که می‌توان در این آزمون کسب کرد 90 است اما برای این که بتوانید نمره مناسبی دریافت کنید باید به تمام بخش‌های آزمون توجه داشته باشید و در هیچ کدام از آن‌ها نمره زیر 35 دریافت نکنید. زیرا این امر می‌تواند در مجموع نمره نهایی آزمون شما تأثیر منفی بسیار زیادی بگذارد.

 

قوانین آزمون PTE

افرادی که می‌خواهند در آزمون PTE شرکت کنند باید توجه ویژه‌ای به قوانین آن داشته باشند. عدم رعایت این قوانین به منزله رد شدن فرد از آزمون است و او باید دوباره برای شرکت در آزمون ثبت نام و هزینه‌های لازم را پرداخت کند. به همین دلیل این قوانین و توجه به آن اهمیت بیشتری پیدا می‌کنند. از مهم‌ترین قوانینی که افراد باید به آن توجه کنند، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • افراد نمی‌توانند لوازم تحریری مانند مداد، لاک غلط گیر و بسیاری موارد دیگر را همراه داشته باشند.
 • شرکت‌کننده‌ها باید حتما اصل مدارک شناسایی را به همراه داشته باشند. کپی این مدارک برای شرکت در این آزمون مورد قبول قرار نخواهد گرفت.
 • افراد بدون همراه داشتن کارت ورود به جلسه نمی‌توانند در این آزمون شرکت کنند.
 • افراد باید حتما در ساعت مشخص شده در محل آزمون حضور داشته باشند. تأخیر باعث خواهد شد تا اجازه شرکت در آزمون به افراد داده نشود.
 • اشخاص حق صحبت با هیچ فرد دیگری را در جلسه آزمون ندارند.
 • گوشی تلفن همراه باید خاموش باشد.
 • همراه داشتن دیکشنری و کتاب‌های آموزش زبان به منزله تقلب در آزمون محسوب خواهد شد. پس بهتر است این موارد را همراه نداشته باشید.
 • بدون هماهنگی با مسئول برگزاری و ممتحن نباید آزمون را ترک کرد. انجام این کار به منزله کنسل شدن آزمون است و فرد برای مدتی حق شرکت مجدد در آزمون PTE را نخواهد داشت.

 

اعتبار آزمون PTE

کسانی که در آزمون PTE شرکت می‌کنند باید بدانند که مدرکی که دریافت می‌کنند برای دو سال اعتبار دارد. پس از آن افراد باید دوباره در آزمون شرکت کنند تا سطح زبانشان مورد سنجش قرار بگیرد و برای آن‌ها مجددا مدرک صادر شود. البته باید بدانید که آزمون PTE آکادمیک در استرالیا 3 سال اعتبار دارد.

 

ثبت نام آزمون PTE

افراد برای ثبت نام در آزمون PTE باید به وبسایت مجموعه پیرسون به آدرس اینترنتی Pearsonpte.com مراجعه کنند و در آن حساب کاربری بسازند. این افراد باید توجه داشته باشند که باید اطلاعات هویتی خود مانند نام، نام خانوادگی و تاریخ تولد را دقیقا مطابق آن چیزی که در پاسپورت آن‌ها وجود دارد، ثبت کنند.

زیرا این اطلاعات غیر قابل تغییر است و اگر آن را اشتباه وارد کنند، ممکن است برایشان مشکل ایجاد شود. پس از ورود به این سایت، گزینه Book Now را انتخاب کنید. با انتخاب این گزینه صفحه جدیدی باز خواهد شد که در آن گزینه ساخت حساب کاربری جدید وجود دارد که افراد باید مراحل آن را به ترتیب انجام دهند.

کارنامه پی تی ای

 

نمره‌دهی آزمون PTE

نمره آزمون PTE در سه بخش به افراد اعلام خواهد شد. این سه بخش را در ادامه با هم مرور خواهیم کرد.

1- نمره کلی

نمره کلی آزمون PTE یا Overall Score در حقیقت نمره کامل فرد است. این نمره بر اساس نحوه پاسخگویی فرد به 70 تا 91 آیتم امتحانی مشخص خواهد شد. این نمره عددی بین 10 تا 90 خواهد بود. سیستم نمره دهی کلی این آزمون به دلیل داشتن فرایندی پیچیده با استفاده از کامپیوتر و بدون مداخله انسانی انجام می‌شود.

 

2- نمره مهارت‌های اصلی

نمره چهار مهارت اصلی زبان یا communicative skills score نمره دیگری است که افراد مشاهده خواهند کرد. این عدد بر اساس مجموع امتیازات کسب شده از پاسخ به سؤالاتی که در خصوص آن مهارت بوده یا سؤالاتی که در آن بیش از یک مورد مهارت مورد سنجش قرار گرفته و مهارت مد نظر نیز در میان آن‌ها بوده محاسبه خواهد شد. این چهار نمره نیز از عدد 10 تا 90 خواهند بود.

3- نمره مهارت‌های فرعی

مهارت‌های فرعی یا enabling skills برای نمره دهی به ریز عملکرد افراد در بخش‌های اسپیکینگ و رایتینگ وجود دارند. نمرات مهارت‌های فردی طبق موارد زیر دسته‌بندی و نمره‌دهی می‌شوند.

1- گرامر

استفاده صحیح از زبان با دقت و حفظ شکل و جایگاه کلمات به همراه رعایت ترتیب کلمات در جملات از مواردی است که در نمره این بخش تأثیر خواهند گذاشت.

2- صحبت کردن روان

صحبت کردن نرم و روان، بدون سختی و مکث‌های طولانی و غیر طبیعی باعث خواهند شد تا افراد امتیاز بیشتری از این بخش دریافت کنند.

3- تلفظ

تلفظ کلمات به صورت صحیح و استاندارد به صورتی که برای افراد مختلف قابل فهم و درک باشد باعث خواهد شد تا افراد نمره بیشتری از این بخش دریافت کنند.

4- واژگان

انتخاب مناسب کلمات با توجه به کاربرد آن‌ها و عدم استفاده چندین باره از یک کلمه در صورتی که جایگزین‌های مناسبی برای آن وجود داشته باشد، می‌تواند نمره افراد در این بخش را افزایش دهد.

5- محتوای متن

نوشتن متون بر اساس استانداردهای لازم و به صورتی صحیح با ساختار مناسب به نحوی که متن انسجام داشته باشد و بتواند منظور را به صورتی واضح برساند باعث خواهد شد تا افراد نمره این بخش را دریافت کنند.

 

کاربرد آزمون PTE چیست؟

شاید شما هم اکنون در ذهن خود با این سؤال مواجه شده باشید که کاربرد آزمون PTE چیست؟ باید بدانید که شرکت در این آزمون کاربردهای متفاوتی دارد که در ادامه به چند مورد از مهم ترین آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

 • بسیاری از دانشگاه‌ها و شرکت‌های خارجی برای پذیرفتن افراد، مدارک آزمون‌های معتبر زبان انگلیسی مانند PTE را درخواست می‌کنند. داشتن این مدرک معتبر باعث می‌شود تا افراد بتوانند در این مجموعه‌ها پذیرفته شوند.
 • مهاجرت به کشورهای خارجی، مخصوصا کشورهای انگلیسی زبان با ارائه مدارک زبان انگلیسی معتبر مانند PTE، پروسه‌ای ساده‌تر خواهد داشت.
 • با کسب نمرات خوب در آزمون PTE، اعتبار افراد افزایش خواهد یافت و امتیاز بیشتری دریافت خواهند کرد.
 • فرصت‌های شغلی بیشتری با ارائه مدرک زبان PTE، مخصوصا نمرات بالای این آزمون برای فرد مهیا خواهد شد.
 • نمرات آزمون PTE را می‌توان به نمرات آیلتس و تافل تبدیل کرد. در صورت نیاز افراد می‌توانند معادل‌سازی این آزمون‌ها را نیز انجام دهند.
 • مدرک PTE در بسیاری از کشورهای انگلیسی زبان معتبر و قابل ارائه است.

 

هزینه آزمون PTE چقدر است؟

هزینه آزمون PTE با توجه به کشوری که قصد دارید در آن آزمون دهید، متفاوت است. افراد پس از این که در سایت Pearson حساب کاربری ساختند، باید کشور و مرکز مورد نظر را برای شرکت در امتحان انتخاب کنند. پس از آن هزینه آزمون به افراد اعلام خواهد شد و داوطلبان باید این هزینه را پرداخت کنند. در ادامه هزینه آزمون PTE در چند کشور مختلف را با هم بررسی خواهیم کرد.

1- کشور ترکیه

ترکیه را باید کشوری دانست که افراد بسیاری برای شرکت در آزمون PTE به آن سفر می‌کنند. هزینه شرکت در آزمون PTE در ترکیه 880 لیر است. اما اگر فرد بخواهد با تأخیر ثبت نام کند باید برای شرکت در این آزمون 1100 لیر بپردازد. مراکز آزمون PTE در ترکیه در شهرهایی مانند استانبول، آدانا، ازمیر، آنکارا، ارزروم و دنیزلی وجود دارند و فرد با توجه به شرایط خود باید شهر مورد نظر را انتخاب کند.

2- کشور آذربایجان

کشور دیگری که می‌تواند به عنوان گزینه مناسبی برای شرکت ایرانیان در این آزمون باشد، آذربایجان است. هزینه ثبت نام برای شرکت در این آزمون در آذربایجان 170 دلار است که اگر فرد ثبت نام با تأخیر یا Late Booking انجام دهد باید 212.5 دلار پرداخت کند. در آذربایجان تنها در شهر باکو مرکز شرکت در این آزمون وجود دارد.

3- کشور عراق

عراق یکی دیگر از کشورهای همسایه ایران است که در آن آزمون PTE برگزار می‌شود. هزینه ثبت نام این آزمون در عراق 271 دلار است که در صورت ثبت نام با تأخیر افراد باید 271.25 دلار هزینه پرداخت کنند. در شهرهای اربیل، هیلا و سوران مراکزی برای این آزمون وجود دارد.

4- کشور امارات متحده عربی

از دیگر کشورهایی که می‌توان در آن در آزمون PTE شرکت کرد، کشور امارات متحده عربی است. هزینه ثبت نام PTE در امارات 999 درهم است که افراد در صورتی که ثبت نام با تأخیر انجام دهند باید 1248.75 درهم هزینه پرداخت کنند. در شهرهای ابوظبی و دبی کشور امارات این آزمون برگزار می‌شود.

5- کشور کانادا

افراد می‌توانند در کشور کانادا نیز در این آزمون شرکت کنند. هزینه ثبت نام آزمون PTE در این کشور 300 دلار کاناداست که در صورت ثبت نام با تأخیر افراد باید 375 دلار کانادا پرداخت کنند.

6- کشور استرالیا

آزمون PTE در استرالیا نیز برگزار می‌شود. هزینه ثبت نام برای شرکت در این آزمون در این کشور 375 دلار استرالیاست. در صورتی ثبت نام با تأخیر، افراد باید 395 دلار استرالیا هزینه پرداخت کنند.

 

آزمون پی تی ای

 

بهترین منابع آزمون PTE

روش‌های متفاوتی برای کسب آمادگی برای شرکت در آزمون PTE وجود دارند. این روش‌ها را به صورت کلی می‌توان به دو بخش تقسیم کرد. در ادامه این دو بخش که در آن‌ها بهترین منابع آزمون وجود دارد را با هم بررسی خواهیم کرد.

دوره‌ها و کلاس‌های مرتبط با آزمون PTE

دوره‌های و کلاس‌های معتبر و مناسبی برای کسب آمادگی و بررسی منابع آزمون PTE وجود دارند. از مهم‌ترین این دوره‌ها و کلاس‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

1- دوره Sure Way English

دوره Sure Way English را باید یکی از معروف‌ترین و بهترین دوره‌ها و کلاس‌های مربوط به آزمون PTE دانست. در این دوره بیش از 100 ویدئوی آموزشی، تست تمرینی، نمونه سؤال، راهنمایی‌های لازم، نکات کلیدی، تکنیک‌های تست زدن و شرکت در آزمون وجود دارد.

2- دوره E2language

یکی دیگر از دوره‌های محبوب و مناسب برای کسب آمادگی مناسب برای شرکت در این آزمون، دوره E2language است. افراد با توجه به نیاز خود می‌توانند عضویت‌های متفاوت با هزینه‌های مختلف از برنزی گرفته تا پلاتینیوم این دوره را خریداری کنند. کلاس‌های آنلاین آموزشی، آموزش شیوه‌های تست‌زنی، وجود نمونه سؤالات، آزمون‌های شبیه‌سازی شده و برنامه مطالعاتی را باید از مهم‌‌ترین مزایای شرکت در این دوره دانست.

3- دوره Udemy

دوره Udemy یکی دیگر از دوره‌های بین‌المللی و مناسب برای کسب آمادگی برای آزمون PTE است. در این دوره نکات بسیاری در خصوص زبان انگلیسی و نمونه سؤالات متفاوت وجود دارد که افراد می‌توانند با استفاده از آن‌ها نمره بهتری در آزمون PTE کسب کنند.

منابع آزمون PTE

علاوه بر دوره‌ها و کلاس‌ها، برخی منابع نیز وجود دارند که باید آن‌ها را بهترین منابع کسب آمادگی برای شرکت در آزمون PTE دانست. این منابع عبارتند از:

1- وبسایت PTE Exam Preparation

وبسایت PTE Exam Preparation را باید یکی از بهترین منابع آزمون PTE دانست. در این سایت نکاتی در خصوص تمام بخش‌های آزمون به همراه راهنمایی‌های متفاوت، نکات و نمونه سؤال در خصوص آزمون PTE وجود دارد. یکی از مهم‌ترین مزایای استفاده از این وبسایت، دسترسی رایگان افراد به تمام بخش‌ها و خدمات آن است.

2- وبسایت برگزار کننده آزمون

در وبسایت مجموعه برگزار کننده آزمون، افراد می‌توانند به تمام منابع مهم آزمون دسترسی داشته باشند. باید بدانید که این سایت اپلیکیشنی نیز ارائه می‌کند که افراد می‌توانند با استفاده از آن به بهترین منابع آزمون PTE دسترسی داشته باشند.

3- وبسایت PTE practice

وبسایت PTE practice یکی دیگر از وبسایت‌هایی است که در آن می‌توانید به منابع آزمون PTE دسترسی داشته باشید. البته برای استفاده از خدمات این وبسایت باید با توجه به برنامه‌ای که مد نظر دارید، هزینه پرداخت کنید. این هزینه در حدود 10 دلار است.

شبیه‌ساز آزمون PTE را باید مهم‌ترین مزیت استفاده از این وبسایت دانست. شرکت در این شبیه‌ساز باعث خواهد شد تا افراد با شرایط آزمون آشنایی بیشتری داشته باشند و بتوانند با راحتی بیشتری در آن شرکت کنند و نمره بالاتری کسب کنند.

تافل پی تی ای آیلتس

 

مقایسه تافل با آیلتس و PTE

برخی از افرادی که در کلاس PTE یا تعیین سطح حضوری و مشاوره آیلتس شرکت می‌کنند، می‌دانند که آزمون آیلتس و تافل با PTE شباهت‌ها و تفاوت‌هایی دارد. از مهم‌ترین شباهت‌های این آزمون‌ها با یکدیگر بررسی هر 4 مهارت اصلی زبان انگلیسی است.

همچنین می‌توان مانند تعیین سطح آنلاین آیلتس برای این آزمون نیز به صورت آنلاین تعیین سطح کرد تا برنامه مناسبی برای مطالعه و تمرین تدوین شود. اما از مهم‌ترین تفاوت‌های آزمون PTE با آیلتس و تافل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • مدت زمان آزمون PTE 4 ساعت است.
 • نمره هر کدام از بخش‌های زبان روی بخش‌های دیگر تأثیر خواهد گذاشت.
 • آزمون تماما با استفاده از کامپیوتر برگزار می‌شود و امکان خطا در تصحیح وجود ندارد و نمره افراد به صورت دقیق محاسبه می‌شود.
 • نمره آزمون PTE از 10 تا 90 است. اما نمره آزمون آیلتس از 1 تا 9 و تافل از 1 تا 120 است.
 • بخش مکالمه آزمون PTE هم به صورت کامپیوتری ارزیابی می‌شود در حالی که مکالمه آیلتس به صورت کاملا حضوری و مکالمه تافل به صورت اینترنتی انجام می‌شود.

جمع‌بندی

 • آزمون PTE را باید یکی از آزمون‌های معتبر زبان انگلیسی دانست که نتایج آن برای بسیاری از دانشگاه‌ها و مجموعه‌های کشورهای انگلیسی زبان معتبر است.
 • این آزمون توسط مجموعه معتبر و معروف پیرسون (Peason) برگزار می‌شود.
 • کمترین نمره این آزمون 10 و بیشترین آن 90 است. اما بسیاری از مجموعه‌ها نمره 65 را به عنوان نمره مناسب و قبولی در نظر می‌گیرند.
 • آزمون PTE به صورت کامپیوتری برگزار می‌شود و تصحیح و نمره دادن آن نیز به عهده سیستم‌های کامپیوتری است. همین امر سبب شده تا خطا در نمره دادن این آزمون وجود نداشته باشد.
 • با توجه به این که این آزمون در ایران برگزار نمی‌شود، افراد برای شرکت در آن باید به کشورهایی مانند ترکیه، آذربایجان، عراق و امارت سفر کنند.
 • در این آزمون هر چهار مهارت اصلی زبان انگلیسی یعنی reading، writing، listening و speaking مورد سنجش قرار می‌گیرد.
 • توجه به قوانین آزمون مانند همراه نداشتن دیکشنری، خاموش کردن تلفن همراه، حضور به موقع در محل آزمون و عدم ترک بدون هماهنگی جلسه باعث خواهد شد تا افراد با مشکلات مواجه نشوند.
 • نمرات این آزمون به سرعت و تنها چند روز پس از آزمون اعلام می‌شوند.
 • برای ثبت نام در این آزمون باید به وبسایت آن مراجعه کرد و در آن حساب کاربری ساخت. پس از آن فرد باید کشوری را که قصد دارد در آن آزمون دهد انتخاب کند تا پس از مشخص شدن و پرداخت هزینه، کارت ورود به جلسه برای او صادر شود.
 • افراد با استفاده از خدمات موسسه آریام می‌توانند در آزمون PTE شرکت کنند. همچنین با مطالعه مطالب موجود در سایت این مجموعه در خصوص مهاجرت تحصیلی، کاری و مدارک متفاوت زبان انگلیسی اطلاعات بیشتری کسب کنند.

 

پرسش‌های پرتکرار

آزمون PTE چه انواعی دارد؟

آزمون PTE به طور کلی به سه نوع جنرال، آکادمیک و PTE زبان‌آموزان جوان تقسیم می‌شود.

نمره مناسب آزمون PTE چند است؟

نمره مناسب در این آزمون با توجه به نیاز فرد و مجموعه‌ای که او قصد دارد مدرک را به آن ارائه دهد مشخص می‌شود. حداکثر نمره‌ای که افراد می‌توانند در این آزمون کسب کنند 90 است. اما بسیاری از دانشگاه‌ها و شرکت‌ها نمره 65 را نمره‌ای مناسب و قابل قبول می‌دانند.

چه مهارت‌هایی در آزمون PTE مورد سنجی قرار می‌گیرد؟

در این آزمون چهار مهارت اصلی زبان انگلیسی یعنی reading، writing، listening و speaking در سه بخش مورد سنجش قرار می‌گیرند. این آزمون 3 ساعت است که در آن سؤالات متفاوتی در خصوص هر کدام از این بخش‌ها از افراد پرسیده خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *