راهکارهایی برای سهولت در آموزش آیلتس

 سعی کنید هر روز واژگان جدیدی یاد بگیرید.

Aim for new phrases every clay.  

از هر چیزی که در اختیار و دسترس شماست مثل اینترنت، تلوزیون، مجلات، … برای یادگرفتن استفاده کنید. آگاهانه تلاش کنید که از هر کدام نکته کلمه و یا عبارت جدید یاد بگیرید و آن مقدار تمرین داشته باشید تا کاملا یاد بگیرید. فراموش نکنید که آن ها را در دفترچه یادداشتی که برای این منظور در نظر گرفته اید، بنویسید. هرازگاهی دفترچه را مرور کنید تا لغات فراموش شده را دوباره به یاد آورید.

 الفبای فونتیک را یاد بگیرید.

Learn phonemic script.                                                          

هر چند ممکن است در ابتدای خیلی سخت و کسل کننده باشد، ولی کاملا ارزش یادگیری دارد. IPA یا The International Phonetic Alphabet گروهی از نشانه ها و علائمی است که نشان دهنده ی صدا ها در زبان انگلیسی است. هر زمان که واژه جدیدی را در فرهنگ لغت چک می کنید به الفبای فونتیک آن نیز توجه کنید و آن کلمه را با تلفظ صحیح یاد بگیرید.

خود را تشویق و تنبیه کنید.

Consider rewards of penalties.

در طول روز، ساعاتی را به صحبت کردن فقط به زبان انگلیسی اختصاص دهید و این موضوع را برای خود به یک قانون تبدیل کنید. در صورت رعایت کردن این قانون خود را تشویق و غیر اینصورت خود را جریمه کنید. سعی کنید از این روش به عنوان انگیزه ای برای صحبت کردن به زبان انگلیسی استفاده کنید. حتی می توانید این قانون را در کلاس زبان و گروه های دوستانه خودر به کار گیرید.

بیش از حد به اشتباهات خود فکر نکنید.


Don’t overthink it   

ممکن است هنگام صحبت کردن با یک انگلیسی زبان دچار استرس شوید و نتوانید مهارت های تضادی خود را درست به کار ببرید. نگران نباشید چون این مورد فقط برای شما اتفاق نیافتده است.بهتر است این موضوع را بیش از حد برای خود بزرگ نکنید و بدانید قرار نیست مورد قضاوت بگیرید.انگلیسی یک  زبان بین المللی است و انگلیسی زبان ها به شنیدن افراد با سطوح مختلف زبانی عادت دارند.

صبور باشید.  

  Be patient.                                                                                             

یادگیری یک زبان ممکن است سال ها طول بکشد، پس بهتر است در این راه صبور باشید. اگر از خود ناامید شوید، نتیجه ی خوبی نمی گیرید وممکن است آن را نیمه کاره رها کنید. بهترین راه این است که روند پیشرفت خود را بررسی کنید. دفترچه ای را اگر برای لغات تهیه کردید، کامل تر کنید. هرازگاهی کتاب ها، دفترچه ها و فیلم هایی را که دیده اید و یاد گرفته اید مرور کنید و نکته های سخت تر را دوباره بخوانید و تمرین کنید. آگاهی از پیشرفت خود در این زمینه بهترین راه برای تقویت روحیه و ادامه ی مسیر یادگیری است.

اینفوگرافی نکات مفید یادگیری آیلتس

نکات مفید آیلتس

فرانک زمانی

فرانک زمانی

مدرس آیلتس

اینفوگرافی روش‌هایی برای سهولت در یادگیری آیلتس
محبوبیت نوشته:5 - کل آراء:4
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *