در اینترنت، سایت‌های جالب و بسیاری وجود دارند که منابع و متریال‌های مورد نیاز آموزش زبان انگلیسی یا تقویت مهارت‌های زبانی شامل (speaking, listening, writing, reading) را ارائه می‌کنند. اما نکته ای که وجود دارد این است که در بین انبوه این سایت ها و منابع، کدام موارد بهتر و قابل اعتمادتر هستند.

منابع برتر آموزش زبان به‌صورت آنلاین

سایت‌هایی که در این مطلب معرفی می‌کنیم توسط اساتید باتجربه آیلتس انتخاب شده اند و استفاده از آن‌ها برای زبان‌آموزانی که به دنبال مطالعه خودخوان آیلتس هستند نیز پیشنهاد می‌شود. البته ما در مطالب دیگری، منابع چاپی آزمون آیلتس را معرفی کرده‌ایم که می‌توانید از آن‌ها هم بهره ببرید. در ادامه با سایت‌های آموزش و تقویت مهارتهای زبان انگلیسی و آیلتس آشنا می‌شوید.

1. mini-ielts.com

معرفی سایت mini-ielts

وب سایت mini-ielts روی آموزش و پیشرفت دو مهارت ریدینگ و لیسنینگ زبان‌آموز تمرکز کرده و شما با آزمون‌های رایگان و روزانه آن می‌توانید روند پیشرفت خود را بررسی کنید. همچنین در این سایت می‌توانید به دفعات آزمون آزمایشی ماک آیلتس بدهید.

اگر با آزمون MOCK آشنایی ندارید، آزمون ماک آیلتس (IELTS MOCK) چیست؟ را بخوانید.


2. ieltsonlinetests.com

معرفی سایت ieltsonlinetest

این سایت، به غیر از آزمون‌های آیلتس، نکاتی که توسط اساتید آیلتس و زبان‌آموزان روی سایت قرار گرفته را در دو ماژول آیلتس آکادمیک و جنرال به صورت رایگان در اختیار مخاطبین قرار می‌دهد. سرویس ارزیابی اسپیکینگ نیز هم اکنون به‌صورت پولی در این سایت فعال است و سرویس ارزیابی رایتینگ نیز به زودی فعال خواهد شد.


3. ielts-mentor.com

معرفی سایت ieltsmentor

آموزش و نمونه سؤالات رایتینگ، اسپیکینگ، لیسنینگ و ریدینگ آزمون آیلتس را در این سایت ببینید و تمرین کنید.


4. engvids.com

معرفی سایت engvid

این سایت منبع کاملی از ویدئوهای آموزشی آیلتس و تافل و … با امکان فیلتر کردن ویدئوها بر اساس مهارت (skill)، مدرس و غیره است. همچنین پس از تماشای هر ویدئو می‌توانید با تستی که در زیر ویدئو وجود دارد، از یادگیری خود مطمئن شوید.


5. ihlondon.com

معرفی سایت ihl

در این سایت که متعلق به مدرسه International House لندن است اطلاعات مختلفی در مورد تحصیل و زندگی در لندن می توانید پیدا کنید. همچنین مطالب آموزشی مختلفی هم برای متقاضیان آیلتس و سایر زبان‌ها وجود دارد.


6. britishcouncil.org

معرفی سایت britishcouncil

این سایت که متعلق به british council از برگزارکنندگان و بنیانگذاران آیلتس است یک‌سری منابع آموزشی تستی و توصیه‌های افراد متخصص را در دسترس قرار داده است


7. ieltsliz.com

معرفی سایت ieltsliz

در این سایت می‌توانید با ویدئوهای بیشماری از خانم Liz که مدرس آیلتس هستند برای نمرات بالای آیلتس آماده شوید.

منابع برتر آموزش و تقویت زبان انگلیسی به‌صورت آنلاین
محبوبیت نوشته:5 - کل آراء:3
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *