GENERAL, IELTS, PTE

مقایسه آزمون پی تی ای آکادمیک با آزمون آیلتس

[av_heading tag=’h2′ padding=’10’ heading=’چرا برخی از افراد آزمون پی تی ای آکادمیک را به آزمون آیلتس ترجیح می‌دهند؟’ color=” style=’blockquote modern-quote modern-centered’ custom_font=” size=” subheading_active=” subheading_size=’15’ custom_class=” admin_preview_bg=”][/av_heading]

[av_hr class=’invisible’ height=’50’ shadow=’no-shadow’ position=’center’ custom_border=’av-border-thin’ custom_width=’50px’ custom_border_color=” custom_margin_top=’30px’ custom_margin_bottom=’30px’ icon_select=’yes’ custom_icon_color=” icon=’ue808′ font=’entypo-fontello’ admin_preview_bg=” av_uid=’av-5qwdiul’]

[av_textblock size=” font_color=” color=” admin_preview_bg=”]

دوره پی تی ای که جزو دوره های آموزشی آریام است به تازگی مورد استقبال متقاضیان مدرک زبان انگلیسی در ایران هم قرار گرفته است. این آزمون تفاوت‌های قابل توجهی با آزمون آیلتس دارد که در این مطلب به این تفاوت‌ها می‌پردازیم:

 1. مدت زمان آزمون پی تی ای آکادمیک سه ساعت بوده و به صورت کامپیوتری و در یک روز انجام می‌شود در صورتیکه آزمون آیلتس معمولاً طی دو روز برگزار می‌شود.
 2. نتایج آزمون پی تی ای آکادمیک برای مهاجرت به نیوزلند و اخذ ویزای دانشجویی یا اقامت دائم توسط دولت نیوزلند پذیرفته می‌شود.
 3. کسب نمره‌ی بالا در این آزمون نسبتاً ساده‌تر از آیلتس است زیرا معیارهای نمره‌دهی این آزمون بسیار بی‌طرفانه هستند.
 4. آزمون پی تی ای آکادمیک ‌آزمونی عادلانه است که زبان انگلیسی کاربردی را ارزیابی می‌کند. در این آزمون ۷۱ سؤال در ۲۱ فرمت مختلف و در ۴ بخش ارائه می‌شود.
 5. سیستم کامپیوتری نمره‌دهی پی تی ای آکادمیک از یک الگوریتم پیچیده پیروی کرده و افراد را به صورت برابر ارزیابی می‌کند. درحالی‌که در سیستم نمره‌دهی انسانی ممکن است نظرات شخصی و متعصبانه‌ی افراد بر اساس ظاهر، زبان بدن و حالات چهره‌ی شرکت‌کنندگان در آزمون در نتایج آزمون تاثیرگذار باشند.
 6. متن‌های ریدینگ آزمون پی تی ای آکادمیک نسبتاً کوتاه‌تر از متن‌های آزمون آیلتس هستند (معمولاً ۱۰۰ تا ۳۰۰ کلمه) و هر سؤال، با متن مربوط به خود همراه است و این باعث می‌شود بخش ریدینگ کمتر گمراه‌کننده و چالش‌برانگیز باشد.
 7. بخش لیسنینگ این دو آزمون مشابه هم هستند با این تفاوت که در آزمون پی تی ای آکادمیک شرکت‌کنندگان از هدفون استفاده می‌کنند بنابراین فایل‌های صوتی را بهتر شنیده، صدا اکو نشده و چیزی موجب حواس‌پرتی آن‌ها نمی‌شود.
 8. در آزمون پی تی ای آکادمیک هیچ عامل انسانی دخیل نمی‌باشد بنابراین در ارزیابی و نمره‌دهی این آزمون، خطا و اشتباه انسانی وجود ندارد.
 9. برای شرکت در این آزمون نیازی به مهارت‌های پیشرفته‌ی کامپیوتری و مهارت تایپ نیست. آزمون پی تی ای آزمون سنجش مهارتهای کامپیوتری و تایپ‌کردن نیست و تنها یک آزمون زبان انگلیسی است.
 10. سؤالات بخش رایتینگ آزمون پی تی ای آکادمیک سؤالاتی عمومی بوده و در آزمون‌های مختلف بسیار تکرار می‌شوند.
 11. اگر در آزمون آیلتس نمره‌ی ۵.۵ یا ۶ را کسب کرده‌اید احتمال آن زیاد است که با تمرین و آموزش مناسب، در آزمون پی تی ای نمره‌ی معادل بالاتری را کسب کنید. به عبارت دیگر کسب نمره‌ی بالا در آزمون پی تی ای آکادمیک ساده‌تر از کسب نمره‌ی بالا در آزمون آیلتس است.

[/av_textblock]

[av_hr class=’invisible’ height=’50’ shadow=’no-shadow’ position=’center’ custom_border=’av-border-thin’ custom_width=’50px’ custom_border_color=” custom_margin_top=’30px’ custom_margin_bottom=’30px’ icon_select=’yes’ custom_icon_color=” icon=’ue808′ font=’entypo-fontello’ admin_preview_bg=” av_uid=’av-4r4p7ot’]

[av_one_full first min_height=” vertical_alignment=’av-align-top’ space=” margin=’0px’ margin_sync=’true’ padding=’12px’ padding_sync=’true’ border=” border_color=” radius=’0px’ radius_sync=’true’ background_color=’rgba(78,202,194,0.43)’ src=” attachment=” attachment_size=” background_position=’top left’ background_repeat=’no-repeat’ animation=” mobile_display=”]
[av_textblock size=” font_color=” color=” admin_preview_bg=”]

برای اطلاعات بیشتر در مورد دوره‌های خصوصی آیلتس و یا پی تی ای آریام با مشاورین ما تماس بگیرید ۰۲۱۴۱۲۷۶ و یا فرم زیر را تکمیل و ارسال فرمایید:

"*" indicates required fields


[/av_textblock]
[/av_one_full]

[av_hr class=’invisible’ height=’0′ shadow=’no-shadow’ position=’center’ custom_border=’av-border-thin’ custom_width=’50px’ custom_border_color=” custom_margin_top=’30px’ custom_margin_bottom=’30px’ icon_select=’yes’ custom_icon_color=” icon=’ue808′ font=’entypo-fontello’ admin_preview_bg=”]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *