آیا گرامر آیلتس در آزمون آیلتس مهم است؟

بله، در آزمون آیلتس گرامر آیلتس مهم است. دستور و گرامر هر زبان پایه و اساس آن زبان است. در واقع برای انعطاف بیشتر در استفاده از زبان و ساختن جمله‌ها و عبارت‌های متنوع و جالب ما باید قادر باشیم که از گرامر استفاده کنیم. در بخش ریدینگ و رایتینگ آزمون آیلتس، اهمیت گرامر آیلتس به اندازه‌ی اهمیت موارد دیگر است. اگرچه در آزمون آیلتس بخش جداگانه‌ای با عنوان «گرامر» وجود ندارد اما بعید به نظر می‌رسد که بدون تسلط کافی بر گرامر آیلتس زبان انگلیسی، نمره‌های ۶، ۷ آیلتس و یا ۸ را کسب کنید. تنها لازم است که قبل از دادن پاسخنامه‌ آزمون آیلتس خود، جواب‌های خود را از نظر دستوری چک کنید.

بخش‌هایی از آزمون آیلتس که باید در آن‌ها پاسخ خود را از نظر گرامری چک کنید
  1. جواب‌های ۲ یا ۳ کلمه‌ای در بخش‌های ریدینگ و لیسنینگ: بررسی کنید که گرامر آیلتس آن‌ها مناسب باشد. گاهی ممکن است لازم باشد که یک کلمه را به صفت یا اسم یا مفرد و جمع تغییر دهید و اگر این کار را نکنید نمره‌ی این بخش را از دست خواهید داد.
  2. خلاصه‌نویسی: با دانستن گرامر آیلتس، شما قادر خواهید بود که تشخیص دهید کدام کلمات باید در جاهای خالی قرار گیرند.
  3. در بخش لیسنینگ آیلتس گاهی لازم است که کلماتی که می‌شنوید را با گرامر جمله تطبیق دهید.
  4. در بخش اسپیکینگ: گرامر می‌تواند نمره شما را تغییر دهد. در توضیح معیارهای مربوط به هر نمره می‌توانید مشاهده کنید که اشتباه گرامر آن در هر سطح چقدر است. شما نمی‌توانید در بخش اسپیکینگ به گرامر جملات خود فکر کنید و باید تمرکز شما بر روی پاسخ سوالات و روان صحبت کردن باشد. پس پیش از آزمون آیلتس باید خود را برای اسپیکینگ آیلتس با اشتباهات گرامر آیلتس کمتر آماده کنید.
    مطلب پیشنهادی:

5. همه‌ موارد بالا برای بخش رایتینگ آیلتس نیز صدق می‌کند. هرچه اشتباهات در گرامر آیلتس شما بیشتر باشد نمره‌ شما پایین‌تر خواهد بود. در توضیحات نمره‌ ۷ آیلتس «جملاتی با اشتباهات گرامری زیاد» و در نمره‌ ۸ آیلتس «اکثر جملات بدون اشتباه در گرامر» قید شده‌است. در این بخش ممتحن بهتر متوجه سطح دانش شما از دستور زبان انگلیسی خواهد شد.

6. همچنین گرامر در بخش ریدینگ آیلتس می‌تواند به شما کمک کند تا پاسخ درست را راحت‌تر پیدا کنید. به طور مثال اسم‌های مفرد و جمع می‌توانند سرنخ‌هایی برای یافتن پاسخ درست باشند.

به طور کلی، افرادی که در آزمون آیلتس نمره‌ ۷ و ۸ کسب می‌کنند با گرامر زبان انگلیسی آشنا بوده و راحت‌تر از آن استفاده می‌کنند. پس اگر درمورد سطح دستور زبان خود تردید دارید بیشتر به مطالعه آن بپردازید. صحبت کردن درست و بدون اشکالات در گرامر بهتر از دانستن تعداد زیادی کلمه است.

اگر مایلید در کلاس‌های خصوصی و باتمرکز بالا و به‌صورت تضمینی آیلتس بگیرید با مشاورین ما تماس بگیرید

یا فرم زیر را تکمیل و ارسال فرمایید


گرامر آیلتس و توضیح کامل آن در آزمون آیلتس
محبوبیت نوشته:5 - کل آراء:1
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *